اخبار

بازارچه مشاغل خانگی هم راستا با اقتصاد مقاومتی طراحی شود

بازارچه مشاغل خانگی هم راستا با اقتصاد مقاومتی طراحی شود
استاندار زنجان گفت: موافق بازارچه های مشاغل خانگی در استان هستم اما باید هم راستا با اقتصاد مقاومتی طراحی و احداث شود تا معنی واقعی خود را در حمایت از اینگونه مشاغل از دست ندهد.
فتح الله حقیقی ردر کارگروه اشتغال استان زنجان افزود: باید دستگاه های متولی مکان یابی مناسب و زیرساخت های مطلوب این بازارچه ها را با چشم انداز شهری در برنامه خود داشته باشند.
وی با اشاره به مسئله دستفروشان در سطح شهرهای استان اظهار داشت: هیچ کس حق ندارد شغل این عزیزان را از دستشان بگیرد، اما معتقدیم باید تمام این مشاغل با تامین مکان مناسب برای آنها و ارائه تسهیلات مناسب باید توسط شهرداری ها و دستگاه های متولی سامان یابد.
حقیقی خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات بانکی برای اشتغال روستائیان کار خوبی است، اما باید نظارت بعد از پرداخت نیز نسبت به این تسهیلات صورت گیرد تا این بودجه در محل خود هزینه شود و بازخورد مثبتی در این بخش داشته باشیم.
استاندار زنجان تاکید کرد: اگر از ابتدا در حوزه روستایی مطالعات علمی و هم راستا با شرایط کشور داشتیم شاید نسبت وضعیت جمعیت روستایی ما به مراتب بهتر از وضعیت فعلی بود و این همه مهاجرت به سمت شهر ها نداشتیم.
حقیقی با اشاره به بیانیه رهبر معظم انقلاب موسوم به 'گام دوم انقلاب' ادامه داد: دستور داده ام تا کمیته ای در این رابطه تشکیل و نکات این بیانیه را برای اجرا بومی کنند.
استاندار زنجان تصریح کرد: امیدواریم هرچه زودتر تروریست های تکفیری پاسخ خود را از بابت جنایت خود در سیستان بگیرند و تقاص خود را پس بدهند.
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید