اخبار

نسخه‌های قدیمی مشکل اشتغال را حل نمی‌کنند

نسخه‌های قدیمی مشکل اشتغال را حل نمی‌کنند
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان با بیان اینکه دانش جدید، فضای کسب و کار مناسب و ورود به عرصه‌های مختلف اشتغال و اقتصاد با رویکرد جدید امکان پذیر است، گفت: با نسخه‌های قدیمی مشکل اشتغال حل نمی‌شود.

 شهرام طهماسبی  با اشاره به اینکه ما باید وارد عرصه‌های علمی شویم هر چند که نواقصی داریم، اظهار داشت: طرح‌های ما ممکن است مبتنی بر اصول و اساسی باشد اما در نهایت در روانشناسی، تکنیک و مطالبی که باید به صورت کارشناسی مورد مطالعه قرار می‌گیرند ممکن است دارای ضعف‌هایی باشند.

وی خاطر نشان کرد: زمانی که طرح‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند در ابتدا باید هدف طرح و اساس کار مشخص شود، علت انجام مطالعه و این که چه کسانی از مطالعه استفاده می‌کنند باید مشخص شود و در نهایت اقداماتی که قرار است  انجام گیرد، مشخص شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با بیان این که مسائل و مشکلات در حیطه بانوان با یک طرح حل نمی‌شود، بیان کرد: باید اقداماتی در زمینه حل مشکلات امور بانوان انجام گیرد.

وی ضمن ابراز خرسندی از طرح ارائه شده در کارگروه بانوان استان زنجان افزود: سیستم برنامه ریزی شده بر اساس تفکر نتیجه‌گرا شکل گرفته است و انتظار داریم بعد از تصویب طرح، چند اقدام اجرایی در استان انجام گیرد.

طهماسبی گفت: از دبیرخانه خواستاریم تا به اجرایی شدن این طرح کمک نمایند زیرا با بهتر شدن وضعیت بانوان در حوزه‌های مختلف از جمله اشتغال، سلامت روانی و جسمی بانوان، موجب بهبود کیفیت زندگی و تربیت فرزندان در استان می‌شود.

وی با بیان اینکه باید کارهای جدیدی به عنوان مطالعه پایه در امور بانوان انجام گیرد، گفت: باید پکیج کامل ایجاد شود زیرا ما تمام ابزارها را نه به طور کامل اما تا حدودی در اختیار داریم پس باید طرح به صورت اجرایی‌تر و توسعه یافته‌تر ارائه شود ضمن این که بر روی سایت قرار داده شود تا مورد دسترس‌تر باشد.

طهماسبی با بیان اینکه دانش جدید، فضای کسب و کار مناسب و ورود به عرصه‌های مختلف اشتغال و اقتصاد با رویکرد جدید امکان پذیر است، خاطر نشان کرد: با نسخه‌های قدیمی مشکل اشتغال حل نمی‌شود پس نیازمند نگاه دقیق‌تر و راهبردی‌تر هستیم زیرا کسب و کارهایی که دانش بنیان نباشند سبب ایجاد سیل عظیمی از بیکاران جمعیتی نسبت به گذشته می‌شود.

وی افزود: لازم است دستگاه‌های اجرایی به این مرحله ورود یابند و بحثی در اقتصاد مقاومتی ایجاد شود تا موضوع مورد بررسی قرار گیرد و گزارشی ارائه شود تا بتوان گفت توانسته‌ایم حرکت مناسبی را در عرصه دانش و حوزه بانوان انجام دهیم.

۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید