اخبار

ماهانه 40 تن گوشت توسط تعاونی های مصرف زنجان توزیع می شود

ماهانه 40 تن گوشت توسط تعاونی های مصرف زنجان توزیع می شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: هم اکنون ماهانه بیش از 40 تن انواع گوشت منجمد و گرم از طریق تعاونی های مصرف این استان به دست قشرهای مختلف جامعه می رسد.
محمدرضا یوسفی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در شرایط حاضر نیز باتوجه به شرایط اقتصادی به وجود آمده، تعاونی های مصرف می توانند بازوی دولت برای توزیع کالاهای اساسی و تنظیم بازار باشند.
وی اظهار داشت: هم اکنون 124 تعاونی مصرف در این استان در گرایش های مختلف کارمندی، کارگری و فرهنگیان فعال هستند که 61هزار و 442 نفر از شهروندان در آنها عضویت دارند.
این مسئول یادآور شد: تعاونی های مصرف پس از پیروزی انقلاب اسلامی رسالت مهمی در زمینه سازماندهی و افزایش کارایی نظام توزیع کالا و جلوگیری از احتکار داشته و دارند.
یوسفی ادامه داد: این تعاونی ها با ارتباط مستقیم و غیر مستقیم با تولیدکننده و مصرف کننده، هرگونه واسطه گری در سیستم توزیع از بین می برند و در نتیجه مصرف کننده از نقش مخرب واسطه ها در امان می ماند.
وی اضافه کرد: تعاونی های مصرف از گذشته تا کنون امکان عرضه کالاهای مختلف در یک مکان، بهره گیری از مزایای خرید انبوه، کاهش درصد تورم و عرضه کالا با قیمت استاندارد را فراهم کرده اند به طوری که در زمان جنگ تحملی نیز این نوع تعاونی ها با تهیه و عرضه انواع و اقسام کالاهای مورد نیاز، سختی های جنگ را بر مردم هموار کردند.
به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در زمان حاضر از چهار هزار و 420 شرکت های مختلف تعاونی ثبت شده در این استان، یکهزار و 106شرکت فعال هستند.
۱ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید