اخبار

آغاز ثبت‌نام مرحله سوم و چهارم تسهیلات اشتغال پایدار روستایی

آغاز ثبت‌نام مرحله سوم و چهارم تسهیلات اشتغال پایدار روستایی
مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید استان زنجان گفت: ثبت‌نام مرحله سوم و چهارم تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در استان زنجان آغاز شده است.
هادی بابایی مهر اظهار کرد: صندوق کارآفرینی امید استان زنجان با رویکرد حمایت از اشتغالزایی فعالیت می‌کند.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید استان زنجان با اشاره به اینکه در سال‌جاری 512 فقره تسهیلات اشتغال روستایی در استان زنجان ارائه شده است، ادامه داد: از این تعداد تسهیلات 301 فقره به بانوان و 211 فقره به آقایان ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه از مجموع تسهیلات ارائه شده در استان با بیشترین تسهیلات اختصاص یافته مربوط به شهرستان خدابنده با 142 فقره تسهیلات بوده است، افزود: شهرستان خرم‌دره نیز با دریافت هشت فقره کمترین تعداد دریافت وام اشتغال روستایی را داشته است.

بابایی مهر با اشاره به اینکه از ابتدای سال‌جاری تاکنون 817 فقره تسهیلات به مبلغ 354 هزار و 469 میلیون ریال اعتبار برای اشتغال‌زایی در نظر گرفته شده است، گفت: این تسهیلات موجب ایجاد یک هزار و 276 نفر شده است.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید استان زنجان با اشاره به اینکه در بخش تسهیلات اشتغال روستایی 512 فقره تسهیلات با مبلغ 283 هزار و 787 میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده است، بیان کرد: بخش تسهیلات اشتغال از منابع داخلی به تعداد 217 فقره و مبلغ 63 هزار و 563 میلیون ریال بوده است.

وی با اشاره به اینکه در سال‌جاری تسهیلات ضروری از محل منابع داخلی به تعداد 89 فقره بوده است، گفت: مبلغ 7 هزار و 269 میلیون ریال پرداخت شده است.

بابایی مهر بیان کرد: صندوق استان توانسته است، 30 درصد علاوه بر اعتبار ابلاغی استان اعتبار جذب کند.

بابایی مهر خاطرنشان کرد: در این میان باید می‌توان به انجام اقدامات مهمی چون اجرا کردن طرح صندوق‌های خرد محلی زنان روستایی به تعداد 19 فقره، طرح یک روستا یک محصول که شامل تولید نان بستنی در روستای «چاپوق» ایجرود و تولید چاقو در روستای «اندآباد علیا» و پرورش ماهی در روستای «حاجی قشلاق» ایجرود و اجرای طرح روستای بدون بیکار اشاره کرد.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید استان زنجان از آغاز ثبت‌نام مرحله سوم و چهارم تسهیلات اشتغال پایدار روستایی خبر داد و افزود: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه کارا درخواست خود را ثبت کرده و سپس از دفاتر شهرستانی صندوق تسهیلات خود را پیگیری کنند.

۶ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید