اخبار

همزمان با سراسر کشور انجام شد

آغاز اجرای طرح رفع هم‌‌پوشانی بیمه درمانی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در زنجان

آغاز اجرای طرح رفع هم‌‌پوشانی بیمه درمانی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در زنجان

به نقل از روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان زنجان علی محمدی مدیر درمان استان زنجان کرد: در راستای اجرای قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور تمامی سازمان‌های بیمه‌گر پایه در کشور از ابتدای سال 98 مکلف شده‌اند نسبت به ارائه اطلاعات هویتی درمانی افراد تحت پوشش و رفع هم‌پوشانی بیمه درمانی اقدام کنند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: بر این مبنا، این کار در اجرای بندهای «ج» و «ح» ماده 70 قانون برنامه ششم توسعه هر بیمه شده فقط با یک کد ملی می‌تواند تحت پوشش یک ارگان بیمه‌گر و صرفا یک دفترچه  درمانی باشد و با این کار به نوعی احراز هویت انجام می‌گیرد.

این مسؤول ادامه داد: به منظور برخورداری عادلانه جامعه از خدمات درمانی از ابتدای سال آینده  افرادی که بطور همزمان دارای دفترچه درمان سایر سازمان‌های بیمه‌گر باشند نمی‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند و صرفا امکان استفاده از یکی از دفاتر درمانی خود را خواهند داشت. 

وی اضافه کرد: با استناد به بند «د» تبصره 17 قانون بودجه سال 97 کشور، سازمان‌های بیمه‌ای کشور مکلف شده‌اند از ابتدای سال 98 با یک دفترچه به بیمه شده خدمت مورد نظر را ارائه کنند. 

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان ادامه داد: این کار با هدف رفع هم‌پوشانی بیمه درمانی برای تمامی بیمه‌شدگان ضروری بوده و گروه‌های هدف می‌توانند برای انجام فرآیند به ادارات بیمه‌ای خود درسطح استان مراجعه کنند.

۷ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید