اخبار

عزم دولت برای تثبیت و ایجاد ۳۶ هزار فرصت شغلی در زنجان

عزم دولت برای تثبیت و ایجاد ۳۶ هزار فرصت شغلی در زنجان
استاندار زنجان، از عزم دولت برای تثبیت و ایجاد ۳۶ هزار فرصت شغلی در زنجان خبر داد.

 

فتح‌الله حقیقی با بیان اینکه حفظ اشتغال پایدار و ایجاد اشتغال‌های جدید از تلاش‌های دولت در حوزه تولید است، اظهار کرد: یکی از راهکارهای تحقق این موضوع در استان، برگزاری جلسات محوری حوزه اقتصاد، از جمله اقتصادمقاومتی و رفع موانع تولید در واحدهای تولیدی است.

 

وی تصریح کرد: در این جلسات تلاش می‌شود مشکل واحدهای تولیدی اگر قابل حل در سطح استان است، مرتفع و اگر مشکل کشوری وجود دارد، انعکاس داده شود.

 

استاندار زنجان با اشاره به بحث تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۷ که در سال ۹۸ نیز جاری است، ادامه داد: سهم استان از محل این تبصره، 1400 میلیارد تومان برای ایجاد و تثبیت ۳۶ هزار شغل است؛ لذا واحدهای دارای مشکل مالی نیز می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند تا بتوانند پایدار بمانند.

 

وی با اشاره به اینکه برای اشتغال‌زایی، سرپا نگه داشتن واحدهای تولیدی و مبارزه با تحریم‌ها دولت به دنبال تفویض اختیار بسیار زیاد به استانداران است، یادآور شد: اولین مرحله تفویض اختیارات به استانداران انجام شده است و مرحله دوم نیز به زودی ابلاغ خواهد شد.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان با بیان اینکه تا چند مدت پیش ثبت سفارش کالاهای گروه ۲ در مرکز به صورت متمرکز انجام می‌شد که در حال حاضر این امر به استان‌ها تفویض شده است، بیان کرد: مدت زمان ثبت سفارش واحدهای تولیدی از دو ماه به پنج روز تقلیل پیدا کرده است.

 

حقیقی تصریح کرد: همه تلاش دولت بر تفویض اختیارات لازم به استان‌ها، رفع موانع تولید و حل مشکلات تولیدکنندگان تا حد امکان در داخل استان است.

 

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم که هم مدیران و هم واحدهای تولیدی ما همت کنند تا از این گردنه نظام نیز عبور کنیم، خاطرنشان کرد: ملت ایران ۴۰ سال است که از گردنه‌های گردن کلفت‌تر از این گردنه‌ها نیز عبور کرده‌ است و این بار نیز به سلامت خواهد گذشت.

 

۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید