اخبار

راه اندازی کافه کارآفرینی درپارک علم و فناوری زنجان

راه اندازی کافه کارآفرینی درپارک علم و فناوری زنجان
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از ایجاد و راه اندازی کافه کارآفرینی درپارک علم و فناوری زنجان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان،  محمدرضا یوسفی در نشست مشترک با مدیران مراکزمشاوره وخدمات کارآفرینی که با حضور  رئیس پارک علم و فناوری زنجان با با موضوع کارآفرینی گفت:  این نشست با هدف بررسی چارچوب همکاری فی ما بین ، هماهنگی وتبادل نظر در زمینه ایجاد و راه اندازی کافه کارآفرینی درپارک علم و فناوری ،اعلام برنامه های مراکز مشاوره کارآفرینی در سال آتی بمنظور توسعه و ترویج فعالیتهای کارآفرینانه، برگزار گردید.

    مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ضمن تشکر از حضور و عملکرد خوب مراکز در طول سال جاری، اظهار داشت: با توجه به حضور چهره های بسیار سرشناس ، علمی با سوابق بسیار خوب در مراکز مشاوره کارآفرینی استان وبا توجه به بحران بیکاری موجود در کشور ، انتظار می رود مدیران این مراکز ، با  برنامه ریزی دقیق وشناسایی ظرفیت های خوبی که برای جوانان در استان وجود دارد به ایجاد اشتغال  و درکنار آن  ، رسیدن به  دستاوردهای مورد انتظار  در حوزه کارآفرینی کمک کنند .

جعفری، معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان نیز به تشریح فعالیت های مراکزمذکور پرداخت و گفت :  استان زنجان در حوزه نهاد سازی برای کارآفرینی به خصوص در برنامه های ترویجی بسیار موفق عمل کرده است.

 وی با اشاره به شکل گیری انجمن صنفی مراکزمشاوره کارآفرینی بیان داشت: امید می رود مدیرا ن مراکزاستان به هم افزایی بسیار خوبی درحوزه  کارآفرینی برسند.

جعفری با توجه به آغاز سیزدهیمن جشنواره کارآفرینان برتر استان  خواستار  همراهی بسیار پررنگ این مراکز شد و عنوان کرد:  برنامه های اعلامی از طرف  وزارت متبوع به صورت جدی تر در سال 98 پیگیری خواهد شد و توجه به دانش آموزان و ایجاد باشگاه کارآفرینان نوجوان جز محورهای اصلی برنامه ها خواهد بود.

 جعفری از مدیران مراکز خواستند برای سال 98 برنامه منسجمی تدوین کرده و کار خود را با یک چشم انداز خوب آغاز کنند .  

مراد خانی، رئیس پارک علم و فناوری استان همچنین هدف از این نشست را توسعه اکوسیستم کارآفرینی عنوان کرده و افزود: ما به دنبال هم افزایی هستیم و سعی می کنیم کارآفرینی را به سمت مدارس سوق داده و از دانش آموزان و  نوجوانان استان  شروع کنیم .

وی از تامین فضای  1200 متری در مرکز شهر جهت انجام فعالیت های کارآفرینانه و  افزایش رتبه کارآفرینی استان ،از جمله برگزاری استارتاپ ها، کافه کارآفرینی ، فضای کاری مشترک و تیم های شتابدهنده یاد کرد و  خواستار همکاری و همراهی مدیران مراکز مشاوره کارآفرینی استان در اجرای این طرح شد .

 

۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید