اخبار

اجرای طرح توانمندسازی سالمندان در زنجان

اجرای طرح توانمندسازی سالمندان در زنجان
مدیرکل بهزیستی استان زنجان از اجرای طرح توانمندسازی سالمندان در زنجان خبر داد و گفت: هم اکنون این طرح در شهرستان‌های ابهر و خدابنده و با تعداد 200 سالمند در حال اجرا است.

محمد محمدی‌قیداری اظهار کرد: اداره کل بهزیستی استان زنجان در حمایت از جامعه هدف این نهاد خدمات متعددی ارائه می‌دهد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: از گروه‌های مهمی که زیرپوشش بهزیستی استان هستند، گروه سالمندی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دو مرکز توانبخشی شبانه‌روزی سالمندان زیر نظر بهزیستی فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: این مراکز که در زنجان و هیدج فعال است، حمایت از 150 سالمند را عهده‌دار است.

محمدی‌قیداری همچنین از فعالیت سه مرکز روزانه توانبخشی سالمندان تحت نظارت بهزیستی استان زنجان خبر داد و گفت: همچنین هم‌اکنون دو مرکز روزانه توانبخشی در خدابنده و زنجان فعال است که به 100 سالمند خدمت ارائه می‌کند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: میزان کمک بهزیستی استان زنجان به مراکز روزانه توانبخشی به ازای هر سالمند 3 میلیون و 800 هزار ریال است.

وی از اجرای طرح توانمندسازی سالمندان از آغاز سال‌جاری در  بنیاد فرزانگان پردیس مهرآفرین زنجان نیز خبر داد و گفت: این طرح با تخصیص مبلغ 400 میلیون ریال آغاز و هم‌اکنون این طرح در شهرستان‌های ابهر و خدابنده و با تعداد 200 سالمند در حال اجرا است.

محمدی‌قیداری همچنین به طرح‌های این اداره کل برای تقویت خانواده محوری و نگهداری از سالمندان در خانواده اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 60 سالمند بسترگرا در استان زنجان خدمات ویزیت در منزل دریافت می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به حمایت‌های دیگر بهزیستی از سایر سالمندان گفت: ارائه خدمات مددکاری و دریافت هزینه مستمر و موردی، برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی برای سالمندان از دیگر برنامه‌های این اداره در سطح استان زنجان است.

۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید