اخبار

آموزش های فنی و حرفه ای در سال آینده پروژه محور خواهد بود

آموزش های فنی و حرفه ای در سال آینده پروژه محور خواهد بود
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان گفت: یکی از مهمترین ارکان اجرای آموزش های این اداره کل در سال 98 بصورت کارگروهی و پروژه محور خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی ادراه کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمدرضا انصاری  در جلسه کمیته استانی اقتصاد مقاومتی افزود: در همه کارگاه های آموزشی ابتدا کارآموزان توسط کارشناس مشاوره مرکز در جلسه مشاوره گروهی شروع دوره گروه بندی و مربی به عنوان سرگروه انتخاب می شود.
وی اظهار داشت: در هر گروه کارآموزان کارآفرینی و اشتغال بصورت گروهی آموزش خواهند دید و هر گروه تبدیل به یک خوشه تولید و در نهایت هر کارگاه آموزشی به یک محیط واقعی کسب و کار تبدیل می شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: با این روش ضمن آشنایی کارآموزان با کار گروهی ،سطح توانمندی های گروه ها یکی شده و همه اعضای گروه روی یک پروژه کار می کنند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان بر پایلوت کردن برخی از روستاها در زمینه تولید پوشاک، شناسایی واحدهای تولید پوشاک‌ استان تاکید کرد و ‌افزود: استفاده از ظرفیت انجمن صنفی و تولیدکنندگان پوشاک، طرح ایجاد کارگاه کفش و نساجی در مرکز شهید چمران که توجیه اقتصادی برای تولید کفش داشته ایجاد و به بخش خصوصی واگذار شود.
انصاری یاد آور شد: بر اساس برنامه ریزی آموزشی سال 98 درآمدهای سازمان فنی و حرفه ای بصورت درآمدهای اختصاصی از قبیل تبصره ماده 57 ، قراردادهای آموزشی، مشاوره و خرید خدمات خواهد بود.
این جلسه در راستای اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و با هدف بهبود عملکرد کیفی آموزش های مهارتی با حضور اعضای کمیته اقتصاد مقاومتی در اداره کل آموزش فنی و حرف های برگزار شد و اعضای کمیته نظرات و پیشنهادات خود را جهت بهبود روند خروجی کارگاههای آموزشی بیان کردند.
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید