اخبار

اشتغالزایی برای یک هزار و 950 مددجوی زنجانی در سال جاری

اشتغالزایی برای یک هزار و 950 مددجوی زنجانی در سال جاری
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان از اشتغالزایی برای یک هزار و 950 مددجوی زنجانی خبر داد و گفت: امسال همچنین 4 هزار و 128 فقره تسهیلات نیز به مددجویان این نهاد پرداخت شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، هدایت صفری  اظهار کرد: اداره کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان در راستای کاهش فقر و افزایش سرمایه‌ اجتماعی نسبت به توانمندسازی مددجویان اقدام کرده و در این راستا تلاش می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان یکی از اقدامات کمیته امداد در توانمندسازی مددجویان را اشتغالزایی برای آنها عنوان کرد و افزود: در این راستا از آغاز امسال تاکنون یک هزار و 950 شغل با اعتبار 32 میلیارد و 100 میلیون تومان ایجاد شده است.

وی از پرداخت 4 هزار و 128 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه و اشتغال، کارگشایی و مسکن به مددجویان این خبر داد و اضافه کرد: از این تعداد 3 هزار و 383 فقره در قالب تسهیلات کارگشایی و قرض‌الحسنه به میزان 9 میلیارد و 638 میلیون تومان بوده است که با مشارکت خیران این مبالغ از محل صندوق ولایت امداد پرداخت شده است.

صفری در ادامه به برنامه‌های حمایتی این نهاد در حوزه سفرهای زیارتی اشاره کرد و گفت: در همین راستا امسال 3 هزار و 387 مددجوی کمیته امداد استان زنجان به  اردوهای زیارتی در قالب اردوهای زیارتی به کربلای معلی، مشهد مقدس، قم و جمکران اعزام شدند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه کمک‌های خیران در ارائه این خدمات بسیار موثر بوده است، تصریح کرد: یکی از جشن‌هایی که نمود بارز خیران در فعالیت‌های کمیته است، برگزاری جشن نیکوکاری است.

وی با اشاره به اینکه مرحله نخست جشن نیکوکاری برگزار شده است، اضافه کرد: مرحله دوم جشن نیکوکاری نیز با همکاری نیروی مقاومت بسیج، صداو سیما، آموزش‌و پرورش و کمیته امداد استان زنجان  روزهای 15 و 16 و 17 اسفند هم‌زمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

صفری گفت: دیروز مراسم جشن نیکوکاری به صورت نمادین در مدارس زنجان برگزار شد و امروز نیز در سطح معابر و پایگاه‌های کمیته امداد در سطح شهر و فردا نیز در میعادگاه‌های نماز جمعه اجرایی می‌شود.

خیران و نیکوکاران می‌توانند کمک‌های خود را از طریق درگاه‌های الکترونیکی از قبیل ≠024*8877*و یا تلفن گویای 0968877 و اپلکیشن‌های سنا، بله، سکه و یا سایت کمیته امداد امام خمینی به نشانی emdad.ir واریز کنند.

۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید