اخبار

مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان خبر داد:

اجرای طرح رفع هم‌پوشانی بیمه تامین‌اجتماعی در استان

اجرای طرح رفع هم‌پوشانی بیمه تامین‌اجتماعی در استان
مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان از اجرای طرح رفع هم‌پوشانی بیمه تامین‌اجتماعی در استان خبر داد .


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، علی محمدی با اشاره به اینکه اجرای طرح مذکور هم‌راستا با سراسر کشور در استان زنجان آغاز شده است، اظهار کرد: در راستای قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور، همه سازمان‌های بیمه‌گر پایه از ابتدای سال 98 مکلف شده‌اند که نسبت به ارائه اطلاعات هویتی و درمانی افراد تحت پوشش و رفع هم‌پوشانی بیمه درمانی اقدام کنند .


این مسئول ادامه داد: بر این اساس، هر بیمه شده فقط با یک کد ملی می‌تواند تحت پوشش یک ارگان بیمه‌گر باشد و صرفا یک دفترچه  درمانی داشته باشد .


وی افزود: به منظور برخورداری عادلانه جامعه از خدمات درمانی، از ابتدای سال آینده افرادی که به‌طور همزمان دارای دفترچه درمانی از سایر سازمان‌های بیمه‌گر باشند، نمی‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند و صرفا امکان استفاده از یکی از دفاتر درمانی خود را خواهند داشت .


محمدی با تاکید بر اینکه سازمان‌های بیمه‌ای مکلف شده‌اند که از ابتدای سال 98، خدمت مورد نظر را با یک دفترچه به بیمه شده ارائه کنند، تصریح کرد: این کار با هدف رفع همپوشانی بیمه درمانی برای همه بیمه شدگان، ضروری است و گروه‌های هدف می‌توانند برای انجام فرآیند به ادارات بیمه‌ای خود درسطح استان مراجعه کنند

۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید