اخبار

مدیر کل بهزیستی استان زنجان:

مناسب سازی معابر و اماکن عمومی جهت تردد آسان معلولین ، جانبازان ، سالمندان و کودکان ضروری است

مناسب سازی معابر و اماکن عمومی جهت تردد آسان معلولین ، جانبازان ، سالمندان و کودکان ضروری است
مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه افراددارای معلولیت باید به عنوان یک شهروند عادی در جامعه حضور پیداکند افزود : مناسب سازی معابر و اماکن عمومی جهت تردد آسان معلولین ، جانبازان ، سالمندان و کودکان ضروری است.

محمد محمدی گفت: در ماده 2 قانون جامع حمایت از حقوق معلولان مصوب سال 1397کلیه وزارتخانه ها،مؤسسات ،سازمانها و شرکت های دولتی و نهادهای عمومی موظف اند در طراحی و احداث ساختمان ها ، اماکن عمومی ومعابربه نحوی عمل نمایند که امکان دسترسی و بهره مندی از آن برای همه معلولان مانند افراد عادی جامعه فراهم شودو در همین راستا و به منظور بهره مندی و دسترسی آسان جامعه هدف به خدمات مددکاری و مشاوره ، مراکزدولتی تحت نظربهزیستی مناسب سازی شده اند.

وی اظهار نمود: دستیابی فرد معلول به استقلال نسبی درگرو مناسب سازی اماکن و مبلمان شهری است واین مسئله در ارتقای سطح کیفیت زندگی معلولان نقش بسزایی دارد . 
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: هرچه دسترسی معلولین به دستگاههای دولتی،اماکن عمومی،دانشگاهها و مراکز بهداشتی راحت تر باشد شاهد حضور پربار و رشد علمی و فرهنگی بیشتر معلولین خواهیم بود.
 وی به ضرورت حضور معلولان در عرصه های مختلف جامعه اشاره و تصریح نمود: این حضور و فعالیت در صحنه اجتماع راهی به سوی شکوفایی  اسعدادهای افراد دارای معلولیت درگروههای مختلف  میباشد.
محمدی با اشاره به اینکه مناسب سازی محل زندگی معلولین ، مناسب سازی مدرسه ، مناسب سازی معابر عمومی و محل تردد معلول در روستا و سایر مناسب سازی ها با پیگیری بهزیستی استان زنجان صورت می پذیرد یادآور شد: برابری فرصت دسترسی به جامعه برای همه معلولین و سالمندان است که می تواند برای رسیدن به استقلال نسبی ، عدالت اجتماعی و بازگشت افراد معلول به جامعه مثمر ثمرباشد
مدیر کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به جلسه منظم و مستمر ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان زنجان که بصورت فصلی در استانداری زنجان برگزار می گردد گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون تعداد 3 جلسه استانی مناسب سازی توسط بهزیستی برگزار گردیده و موضوعات مهم مناسب سازی از الزامات قانونی تا مسئولیت های مهم دستگاه های متبوع  درآن مطرح گردیده وپیگیریهای خوبی هم ازطرف کمیته های شهرستانی دراین زمینه صورت گرفته است.

۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید