اخبار

ایجاد 1950 شغل برای مددجویان کمیته‌ امداد در زنجان

ایجاد 1950 شغل برای مددجویان کمیته‌ امداد در زنجان
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان، از ایجاد 1950 شغل برای مددجویان از ابتدای امسال خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، هدایت صفری با بیان این‌که رفع مشکلات خانواده‌هایی که در چرخه‌ اشتغال هستند، در اولویت کمیته‌ امداد قرار دارد تا انگیزه‌ای برای اشتغال سایر مددجویان ایجاد شود، اظهار کرد: راهبرد اصلی کمیته‌ امداد استان زنجان، توانمندسازی مددجویان تحت حمایت است. همچنین نظارت و بازرسی موجب تقویت مدیریت می‌شود و با همین رویکرد و اعمال کنترل‌های داخلی، تکیه بر تحلیل‌ها، پایش و رصد فعالیت‌ها، خدمات کمیته‌امداد از نظر کمی و کیفی ارتقا می‌یابد .


این مسئول ادامه داد: با استقرار میز رسیدگی به شکایات و انجام بازدیدهای میدانی با هدف شناسایی آسیب‌ها و نقاط ضعف، همچنین ارزیابی میزان اثربخشی خدمات، کیفیت فعالیت‌های این نهاد در طول سال ارتقا می‌یابد. در همین راستا و با بررسی‌های انجام‌ شده در حوزه اشتغال‌زایی برای جامعه هدف، مشخص شده است که اکثریت قریب به اتفاق طرح‌های اشتغال ایجاد شده برای گروه‌های مختلف مددجویی تحت حمایت از پایداری لازم برخوردار است .


وی افزود: پارسال با اقدامات اثربخش در حوزه اشتغال و ایجاد 2683 فرصت شغلی جدید برای مددجویان تحت حمایت، برنامه هدف‌گذاری شده کمیته‌ امداد استان زنجان در این بخش 180 درصد نسبت به تعهد استانی محقق شده است . همچنین طی پارسال در مجموع 6690 مددجوی تحت حمایت کمیته‌ امداد استان زنجان از خدمات مهارت‌آموزی بهره‌مند شدند و با ارائه خدمات در حوزه اشتغال، بیش از 2300 نفر از چرخه حمایتی خارج‌ شدند.


صفری با تاکید بر این‌که با شناسایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در مناطق مختلف استان زنجان، خوشه‌سازی در بخش اشتغال از برنامه‌های مهم این نهاد به شمار می‌رود، تصریح کرد: ایجاد مجتمع‌های خدماتی و رفاهی و نیروگاه‌های خورشیدی خانگی برای مددجویان با هدف ایجاد اشتغال، از دیگر برنامه‌های کمیته‌امداد طی امسال بود. این در حالی است که با شفاف‌سازی عملکرد، اعتمادسازی و تقویت مسئولیت‌های اجتماعی به موازات ترویج فرهنگ انفاق و احسان و نیکوکاری در جامعه، ظرفیت بخش‌هایی که می‌توانند در کاهش فقر اثرگذار باشد به صورت مستمر به کار گرفته می‌شود.

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید