اخبار

زنجان رتبه سوم امنیت سرمایه گذاری را دارد

زنجان رتبه سوم امنیت سرمایه گذاری را دارد
استاندار زنجان با بیان اینکه، زنجان رتبه سوم امنیت سرمایه گذاری را در بین استان های کشور دارد، گفت: جذب و حفظ سرمایه گذاری نیازمند لوازمی همچون توسعه راه های ارتباطی و برقراری پروازهای هوایی است که این موارد با جدیت دنبال می شود.
به گزارش ایرنا، فتح الله حقیقی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: استان زنجان از حیث بهبود فضای کسب و کار نیز رتبه دوم را در کشور از آن خود کرده است به این معنا که فضای مناسبی در استان برای فعالیت های کسب و کار وجود دارد.
حقیقی اتباط با مردم و گروهها و اقشار مختلف جامعه را از جنبه های مثبت علمکرد خود طی 3 ماه فعالیت خود در استان برشمرد و ادامه داد: امروز تنها استان در کشور هستیم که قیمت مرغ در آن بر اساس موصوبه ستاد تنظیم بازار در نرخ 11 هزار و 500 تومان ثابت مانده است.
وی از توزیع روزانه 801 هزار تن گوشت مرغ گرم در بازار استان خبر داد و افزود: به شرط یکسان شدن قیمت گوشت مرغ در کشور ، رعایت انصاف از سوی تولید کنندگان و توزیع کنندگان و مشارکت مردم، نرخ 11 هزار و 500 تومان برای گوشت مرغ در استان حفظ می شود.
استاندار زنجان به مشخص شدن نقشه راه و عمل بر اساس آن نقشه در استان اشاره کرد و اظهار داشت: در این راستا 40 پروژه شاخص از بین طرح های عمرانی برای تکمیل انتخاب شده است که به سرانجام رسیدن آنها نیازمند 5 هزار و 900 میلیارد تومان اعتبار است.
وی به انتقال مالیات 39 شرکت فعال زنجان از تهران به این استان خبر داد و گفت: زنجان با 250 میلیارد تومان رتبه نخست را در دریافت مالیات در کشور دارد و این موضوع البته منحصر به واحدهای فعال تولیدی در داخل استان نیست بلکه با پی گیری های انجام شده با انتقال شرکت های فعال در استان که دفترشان به تهران انتقال داده بودند و مالیات خود را نیز در آنجا پرداخت می کردند، میزان مالیات وصول شده در استان افزایش یافته است.

** یکهزار میلیارد تومان سرمایه گذاری برای سال 98در زنجان تعریف شده است
حقیقی با بیان اینکه برای سال آینده یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صنعتی در استان زنجان تعریف شده است، افزود: قرار است از محل این سرمایه گذاری ها، 6 هزار فرصت شغلی ایجاد شود.
وی به لزوم ایجاد و تکمیل زنجیره تولید دراستان تاکید کرد و گفت: باید با اتخاذ تدابیری مانع خام فروشی در استان شویم.
وی از اختصاص یک هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات اشتغال برای حفظ و ایجاد 36 هزار فرصت شغلی در استان خبر داد و اظهار داشت: سال آینده برای حفظ و ایجاد اشتغال در استان باید طراحی های مناسبی داشته باشیم.
وی گفت: برای سال جاری صادرات کالا به ارزش 500 میلیون دلار در استان پیش بینی شده بود که 455 میلیارد دلار ارز این پیش بینی محقق شد
۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید