اخبار

امام جمعه زنجان:

نجات اقتصاد نیازمند کاری مجاهدانه است

نجات اقتصاد نیازمند کاری مجاهدانه است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: نجات اقتصاد کشور و خودکفایی نیازمند اقداماتی مجاهدانه، برنامه ریزی شده و با مطالعه و جلوگیری از واردات بی رویه است.
حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های دومین جمعه از سالجاری به نامگذاری سال اشاره کرد و افزود: باید در این باره برای رضای خدا کار شود تا مانع از واردات بی رویه از دیگر کشورها باشیم.
وی تاکید کرد: ضعف مدیریت و واردات بی رویه از اشکالات مهم در سال گذشته بود و این مهم هنوز هم تهدید است که همه باید دست به دست هم بدهیم تا از فرصت های پیش روی برای خودکفایی بهره مند شویم و نباید به دشمن دل ببندیم به آنها اعتماد کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، به 9 فروردین سال 1291، سالروز اشغال ایران توسط متفقین اشاره کرد و گفت: از بیش از 80 سال قبل تاکنون توطئه و مکر انگلیسی ها ادامه داد و یهودی ها نیز با هدایت آنها فلسطینی ها را از سرزمین خود بیرون کردند و اسرائیل را در آن بنا نهادند.
حجت الاسلام خاتمی ادامه داد: مسلمانان اگر در همین زمان یکدل و یکصدا بودند و در مقابل دشمنان ایستادگی داشتند امروزه دچار چنین شرایطی نمی شدند.
وی تاکید کرد: در حال حاضر نیز کشورهای عربی مسلمان از جمله عربستان سعودی با آمریکا در باطن سازش و معاملاتی را انجام داده اند که در مقابل تغییر و تحولات انجام شده در فلسطین اشغالی سکوت پیشه کرده اند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: آمریکای کودک کش و جنایتکار پایبند هیچ منطق، قانون و معاهده بین المللی نیست.
حجت الاسلام خاتمی روز 12 فروردین را سالروز جمهوری اسلامی ایران بیان کرد و افزود: ایران اسلامی بعد از برچیدن حکومت 2500 ساله طاغوت توانست حکومتی اسلامی را در این کشور برای همیشه بنا نهد و با اقتدار تمام وارد چهلمین سال عمر خود شود.
وی به روز 13 فرودین که به نام آشتی با طبیعت نامگذاری شده اشاره کرد و ادامه داد: در این روز شهروندان از شکستن درخت، تخریب باغ و زمین های کشاورزی و ملی خودداری کنند چرا که این اقدامات از لحاظ شرعی حرام است.
حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه هر نوع حادثه طبیعی امتحانی برای تک تک مسلمانان است، خاطرنشان کرد: سیل استانهای مازندران و گلستان نیز امتحانی است که ملت ولایتمدار همچون گذشته با انسجام به این هموطنان سیل زده کمک و احسان های مالی خود را به شماره حساب 599999 به نام هلال احمر واریز کنند.
۱۰ فروردین ۱۳۹۸ ۰۸:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید