اخبار

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان خبر داد

افزایش میانگین سرانه ایتام زنجانی از محل کمک حامیان به 450هزار تومان

افزایش میانگین سرانه ایتام زنجانی از محل کمک حامیان به 450هزار تومان
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان گفت: با همت و تلاش کارکنان و حضور و مشارکت مردم استان میانگین سرانه دریافتی ایتام زیرپوشش کمیته امداد استان زنجان در سال 97 به 450 هزار تومان ارتقا یافت.
هدایت صفری صبح امروز در دیدار با ائمه جمعه شهرهای استان زنجان با اشاره به اینکه کارکردهای این نهاد بر اساس حضور و مشارکت مردم در برنامه‌های اجرایی شکل‌گرفته و به جامعه هدف عرضه می‌شود، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم با گفتمان همدلی و کمک به همنوع زمینه مشارکت بیشتر مردم در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد به‌منظور کمک به نیازمندان فراهم شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه روحانیت معزز به‌ویژه ائمه جمعه نقش تأثیرگذاری در ایجاد فضای سبقت در خیرات و توسعه فرهنگ انفاق، احسان و نیکوکاری در جامعه دارند، افزود: با فضاسازی انجام‌شده از طریق روحانیت معزز به‌ویژه ائمه جمعه میزان مشارکت خیران در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد استان زنجان افزایش قابل‌توجهی داشته است.

وی ادامه داد: با همراهی ائمه جمعه، مسؤولان استانی و شهرستانی، همت کارکنان، حضور و مشارکت مردم استان زنجان برنامه ابلاغی کمیته امداد استان زنجان در حوزه مشارکت‌های مردمی در سال 97 بیش از 100 درصد محقق شده است.

صفری علت تقویت مشارکت مردم استان را اطمینان و اعتماد به حوزه کار کمیته امداد، همت و کار جهادی همکاران عنوان کرد و افزود:در سال گذشته ائمه جمعه بزرگوارانه و کریمانه در خطبه‌های نماز جمعه به ترویج احسان و انفاق پرداختند و استان زنجان  در میانگین سرانه پرداختی به ایتام موفقیت‌های چشمگیری را کسب کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان ادامه داد: سال گذشته به دلیل چالش‌های اقتصادی  مراجعات مردم به کمیته امداد بیشتر شد، اما با مدیریت صحیح و تلاش جهادی همکاران سعی شد خدمات شایسته‌ای به مراجعه کنندگان ارائه شود و به لطف خداوند در پایان سال هیچ پرونده پشت نوبت حمایت در امداد نداشتیم.

وی در ادامه میزان زکات جمع‌آوری شده در استان زنجان را 14 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: براساس آمارهای موجود برنامه ابلاغی استان در حوزه جمع‌آوری زکات 116 درصد محقق و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 47 درصد افزایش داشته است.

صفری مشارکت مردم استان را در برنامه‌های اجرایی این نهاد مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در جشن نیکوکاری امسال 7 میلیارد و 600 میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی توسط مردم نیک‌اندیش جمع‌آوری شد که قبل از سال جدید در بین نیازمندان توزیع شد.

صفری همچنین به ایجاد 2 هزار و 870 فقره فرصت شغلی جدید در سال گذشته اشاره کرد و افزود: برای ایجاد این تعداد فرصت شغلی مبلغ 40 میلیارد و 693 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان رویکرد امسال کمیته امداد را ایجاد اشتغال و توانمندسازی و پیوند با خیران به ویژه خیران خارج از استان عنوان کرد و گفت: ایجاد 110 مرکز نیکوکاری جدید با محوریت مساجد، توجه و تقویت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، ارائه آموزش‌های فکری و فرهنگی و سبک زندگی دینی و توجه به بیانیه مقام معظم رهبری درباره گام دوم انقلاب از برنامه‌های امسال کمیته امداد استان زنجان است.

وی در پایان با اشاره به وقوع سیل در استان‌های شمالی به ویژه استان گلستان گفت: پایگاه‌های کمیته امداد برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در سطح استان  ایجاد شده و در میعادگاه‌های نماز جمعه نیز این پایگاه‌ها آماده جمع‌آوری کمک‌ها است و این کمک‌ها در روزهای آتی به مناطق سیل‌زده ارسال می‌شود.

صفری با قدردانی از همراهی ائمه جمعه استان زنجان با برنامه‌های اجرایی کمیته امداد، گفت: امیدواریم با افزایش مشارکت خیران در برنامه‌های اجرایی این نهاد اهداف کمیته امداد استان زنجان در حوزه توانمندسازی جامعه هدف و استقلال اقتصادی آن‌ها بیش از گذشته محقق شود.

۱۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید