اخبار

واگذاری مدیریت غار کتله خور درصورت ارائه طرح توجیهی

واگذاری مدیریت غار کتله خور درصورت ارائه طرح توجیهی
مدیریت غار کتله‌خور به بخش تعاونی واگذار می‌شود مدیرکل تعاون استان‌زنجان درخصوص واگذاری مدیریت غار کتله‌خور به شرکت تعاونی توسعه سرمایه‌گذاری خدابنده و ارائه خدمات مطلوب به گردشگران گفت:

مدیرکل تعاون استان‌زنجان درخصوص واگذاری مدیریت غار کتله‌خور به شرکت تعاونی توسعه سرمایه‌گذاری خدابنده و ارائه خدمات مطلوب به گردشگران گفت: در حال حاضر مدیریت غار کتله‌خور بر عهده سازمان همیاری شهرداریهای استان است که یک نهاد شبه‌دولتی تلقی می‌شود. سید موسی متوسلین اظهار داشت: اعتقاد داریم بخش تعاون بهتر می‌تواند در این بخش نقش‌آفرین باشد و به نوعی تمامی ساکنان شهرستان خدابنده از کل ظرفیت غار کتله‌خور استفاده نمایند. وی افزود: موضوع واگذاری مدیریت غار کتله‌خور به بخش تعاونی را در دو، سه جلسه مختلف مطرح کرده‌ایم، در برخی مقاطع از برخی مدیران مقاومتهایی صورت گرفته ولی نهایتاً‌ در جلسه‌ای که در دفتر معاون عمرانی استانداری برگزار شد، اولویت واگذاری مدیریت غار به بخش تعاونی تعیین شد. مدیرکل تعاون استان درخصوص اینکه «شرایط واگذاری مدیریت به چه طریق خواهد بود؟» اظهار کرد: این مشروط بر ارائه طرح توجیهی بخش تعاون است. متوسلین ادامه داد: بخش تعاونی باید بتواند طرح توجیهی‌ مناسبی را که نشانگر مدیریت مناسب و ارائه خدمات مطلوب به گردشگران باشد ارائه دهد. متوسلین در پاسخ به اینکه «آیا تا امروز این طرح از سوی متقاضی ارائه شده است؟» تصریح نمود: شرکت تعاونی توسعه سرمایه‌گذاری خدابنده متقاضی است ولی تا امروز طرحی را ارائه نکرده که مدنظر مسئولان باشد. او تأکید نمود: از طریق اداره تعاون شهرستان خدابنده و شرکت تعاونی توسعه سرمایه‌گذاری خدابنده موضوع را پیگیری می‌کنیم تا در اسرع‌وقت مدیریت غار واگذار شود.
وی همچنین در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه «در استان‌زنجان شرکتهای تعاونی توانمندی تأسیس شده اما برای بهره‌گیری از توانمندی این تعاونیها که عمدتاً فراگیر هستند بخش دولتی چه حمایتهایی انجام داده است؟» گفت: حمایتهایی که ما می‌توانیم انجام دهیم دو نوع است ابتدا جنبه معنوی و حمایت از منافع تعاونیها در عرصه‌های تصمیم‌گیری در کارگروههای مختلف است و با توجه به وظیفه ذاتی تعاون بر خود تکلیف می‌دانیم که حداکثر منافع این تعاونیها را تأمین نماییم.
متوسلین جنبه دوم حمایت از تعاونیهای توانمند را مادی خواند و گفت: با توجه به اینکه منابع بانکی مشخص است باید برای توانمندسازی تعاونیها و استفاده از توانمندیهای آنها اقدام لازم صورت گیرد. مدیرکل تعاون استان افزود: واقعیت این است که در گذشته به طور شایسته و بایسته از تعاونیها حمایت مالی صورت نگرفته است اما با تأسیس بانک توسعه تعاون این خلأ پرخواهد شد.

۱۱ شهریور ۱۳۸۸ ۱۲:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید