اخبار

تشکیل تعاونی اشتغال برای فارغ التحصیلان

تشکیل تعاونی اشتغال برای فارغ التحصیلان
تفاهم‌نامه‌ای بین تعاون و دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان منعقد شده است که بر اساس اعلام مدیرکل تعاون برای فارغ‌التحصیلان جویای کار تعاونی اشتغال شکل می‌گیرد. سیدموسی متوسلین با اشاره به اینکه

تفاهم‌نامه‌ای بین تعاون و دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان منعقد شده است که بر اساس اعلام مدیرکل تعاون برای فارغ‌التحصیلان جویای کار تعاونی اشتغال شکل می‌گیرد.
سیدموسی متوسلین با اشاره به اینکه برای فارغ‌التحصیلان جویای کار شرکت تعاونی ایجاد می‌شود و از این طریق زمینه اشتغال آنها فراهم می‌آید افزود: برای هریک از شرکتهای تعاونی نیز بعد از تشکیل، 15 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض پرداخت خواهد شد.
همچنین این مقام مسئول از امضای تفاهم‌نامه‌ای دیگر بین تعاون و اداره‌کل فنی و حرفه‌ای استان خبر داد و گفت: این تفاهم‌نامه برای ارائه آموزشهای کاربردی به کارورزان تعاون منعقد شد که برای اولین بار نیز از این طریق در استان‌زنجان 107 کارورز در شرکتهای تعاونی جذب شدند.
مدیرکل تعاون استان درخصوص نحوه پرداخت حقوق و مزایای کارورزان اظهار داشت: 50 درصد حقوق آنها را شرکت تعاونی پرداخت می‌کند و 50 درصد دیگر بر عهده دولت است. متوسلین افزود: در مناطق محروم سهم شرکت تعاونی 30 درصد و سهم دولت 70 درصد است

۱۱ شهریور ۱۳۸۸ ۱۲:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید