اخبار

کمیته امداد زنجان برای 2402 مددجو شغل ایجاد کرد

کمیته امداد زنجان برای 2402 مددجو شغل ایجاد کرد
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان گفت: این نهاد سال گذشته 2 هزار و 402 فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد کرد که اعتباری بالغ بر 408 میلیارد و 963 میلیون ریال از سوی بانک های عامل به ویژه صندوق امداد ولایت به این منظور پرداخت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری ایرنا، هدایت صفری  افزود: بر این اساس با احتساب کاریابی های انجام گرفته شمار اشتغال ایجاد شده برای مددجویان این نهاد طی سال گذشته به 2 هزار و 800 مورد می رسد که بسیار اثر بخش بود.

وی اظهار داشت: بیشترین شغل های ایجاد شده در حوزه دامپروی، خدمات، صنایع دستی، فعالیت صنعتی، کشاورزی و شیلات به ترتیب به تعداد یکهزار و 219 مورد، 586 ،368، 134، 90 و پنج مورد بوده است.
این مسئول ادامه داد: برای پایدار سازی مشاغل نیز در هر شهرستان ناظرانی وجود دارند که مشاوره ها، بازاریابی و بازار سازی را انجام می دهند تا به مرحله خودکفایی برسند.
وی اضافه کرد: این نهاد با ایجاد اشتغال تلاش دارد علاوه بر توانمند سازی مددجویان تحت پوشش زمینه خروج آنان را از حمایت این نهاد فراهم کند که این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان ادامه داد: طی سال گذشته 30 طرح اشتغال نوآورانه نیز ایجاد شد که از جمله آنها می توان به کشت زعفران، گیاهان دارویی، گل محمدی، شتر مرغ و پرورش بلدرچین اشاره کرد.
وی یادآوری کرد: این نهاد در سال گذشته برای سه هزار و 188 نفر از مددجویان تحت پوشش خود آموزش های مقدماتی، مهارتی، پایدار سازی و توسعه ای را ارائه کرد که همین روند در سال جاری نیز پیگیری می شود.
صفری افزود: سال گذشته 2 هزار و 402 فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد ایجاد شد و با توجه به افزایش بودجه اشتغال کمیته امداد کشور در بودجه سال جاری این رقم به 2 برابر افزایش خواهد یافت.
وی اضافه کرد: پارسال با توجه به الزامات بودجه ای، مجلس شورای اسلامی یکهزار و 400 میلیارد تومان برای اشتغال مددجویان کمیته امداد کشور تصویب کرده بود که امسال نیز پس از پیشنهاد دولت و مساعدت خانه ملت این رقم به سه هزار و 500 میلیارد تومان افزایش یافت.
این مسئول خاطرنشان کرد: در صورت ابلاغ بهنگام و تخصیص منابع استانی می توان طی سال جاری نیز برای چهار تا پنج هزار مددجوی زنجانی شغل ایجاد کرد.
گفتنی است 28 هزارو 318 خانوار با جمعیت 54 هزار و 980 نفر از خدمات این نهاد درقالب کمک معیشت بگیر و غیر کمک معیشت بگیر در استان بهره مند هستند.
۱۹ فروردین ۱۳۹۸ ۱۴:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید