اخبار

۸۹ حرفه در مراکز ثابت فنی‌و‌حرفه‌ای زنجان ارائه می‌شود

۸۹ حرفه در مراکز ثابت فنی‌و‌حرفه‌ای زنجان ارائه می‌شود
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: ۸۹ حرفه مختلف در مراکز ثابت فنی‌و‌حرفه‌ای زنجان به مهارت‌آموزان ارائه می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا انصاری  اظهار کرد: مراکز ثابت ارائه خدمات آموزشی فنی و حرفه‌ای در استان زنجان، ۸۹ حرفه مختلف را به مهارت‌آموزان ارائه می‌دهد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه در سال گذشته ۸ هزار و ۲۹۲ نفر دوره آموزش در مراکز ثابت آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای استان زنجان ارائه شده است، افزود: این آمار شامل یک میلیون و ۹۷۵ هزار و ۵۶ نفر ساعت می‌شود.

وی با اشاره به ارائه ۱۱ حرفه در کارگاه‌های ثابت آموزش خدمات عنوان کرد: ۶ هزار و ۹۴۸ نفر دور معادل یک میلیون و ۵۵۲ هزار و ۵۰۲ نفر ساعت آموزش در این کارگاه‌ها در یک سال گذشته ارائه شده است.

انصاری با اشاره به اینکه ۴۲ حرفه فنی و حرفه‌ای در کارگاه‌های ثابت صنعتی استان زنجان ارائه می‌شود گفت: در طول یک سال اخیر ۸۶۶ نفر دوره معادل ۳۰۷ هزار و ۷۸۷ نفر ساعت آموزش در این کارگاه‌ها ارائه شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه در سال گذشته ۸ هزار و ۵۷۴ نفر ساعت آموزش در کارگاه‌های ثابت کشاورزی استان زنجان ارائه شده است، گفت: این آموزش‌ها در قالب ۴۰۸ نفر دوره در ذیل پنج حرفه فنی و حرفه‌ای به مهارت‌آموزان ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه ۲۷۰ نفر دوره آموزش در بخش کارگاه‌های ثابت فرهنگ و هنر آموزش فنی و حرفه‌ای ارائه شده است، تصریح کرد: ۲۴ حرفه در این بخش وجود دارد که در سال گذشته ۱۰۶ هزار و ۱۹۲ نفر آموزش توسط این کارگاه‌ها به مهارت آموزان ارائه شده است.

انصاری همچنین از ارائه ۱۲ حرفه در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای در سکونت‌گاه‌ها خبر داد و اظهار کرد: در سال گذشته ۳۳۷ نفر دوره معادل ۶۵ هزار و ۱۳۴ نفر ساعت آموزشگاه در سکونت‌گاه‌ها ارائه شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان ادامه داد: این آموزش‌ها در قالب تفاهم‌نامه آسیب‌های اجتماعی ارائه می‌شود.

۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۱:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید