اخبار

کمک بهزیستی برای جبران خسارت مسکن مددجویان

کمک بهزیستی برای جبران خسارت مسکن مددجویان
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: آمار مساکن مددجویی خسارت‌‌دیده از بارندگی تجمیع شده است.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجا ن،محمد محمدی‌قیداری  با بیان این‌که 594 مسکن مددجویی خسارت دیده است، اظهار کرد: بر اساس تصمیمات کشوری، مقرر شد که بهزیستی آمار مربوط به مساکن مددجویی شهری و روستایی آسیب‌دیده بر اثر بارندگی را جمع‌بندی و اعلام خسارت کند تا بنیاد مسکن، با پرداخت تسهیلات بلاعوض و کم‌بهره، زمینه را برای جبران خسارت فراهم کند.

 

این مسئول با تاکید بر انجام ارزیابی میزان خسارت واحدهای مسکونی مددجویان توسط کارشناسان مسکن، ادامه داد: مقاوم‌سازی مسکن مددجویان، ساخت، تجهیز و تعمیر مسکن مددجویان در بارندگی‌های اخیر از اهداف بهزیستی است.

 

وی در ادامه افزود: برای ساخت پروژه‌های واگذار شده در شهرها، تسهیلات بانکی معادل 300 الی 400 میلیون ریال، کمک‌های بلاعوض معادل 40 میلیون ریال و معافیت‌های انشعاب معادل 30 میلیون ریال هزینه شده است.

 

محمدی‌قیداری تصریح کرد: یکی از شاخص‌ها و رویکردهای مهم و اساسی بهزیستی در زمینه توانمندسازی جامعه هدف، تامین و احداث مسکن مددجویان است که در راستای ارایه خدمات حمایتی برای افراد تحت پوشش ارائه می‌شود. در جریان حوادث سیل اخیر نیز یکی از اولویت‌های اصلی سازمان، توجه به خدمات، مناطق روستایی و کم‌برخودار و مناطق درمعرض حوادث و وقایع طبیعی است.

 

مدیرکل بهزیستی استان زنجان، یادآور شد: از ابتدای نهضت مسکن، یکی از اقدامات ویژه و اساسی دولت، اعطای مسکن به خانواده‌های دارای دو معلول بوده است. بهزیستی استان زنجان نیز در واگذاری مسکن مددجویان به ویژه خانواده‌های دارای دو معلول در سطح کشور پیشرو بوده و این مهم، با همکاری و تعامل با بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، اداره‌کل راه و شهرسازی و انجمن خیرین مسکن‌ساز محقق شده است.

 

گفتنی است تاکنون 2250 واحد مسکن به مددجویان و معلولان واگذار شده است و از این تعداد، 177 باب مختص خانواده‌های دارای دو معلول است.

۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید