اخبار

مددجویان کمیته امداد زنجان بیمه سلامت می شوند

مددجویان کمیته امداد زنجان بیمه سلامت می شوند
مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: تمامی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد این استان از ابتدای امسال تحت پوشش خدمات درمانی این سازمان قرار گرفته اند و مهلت تبدیل کارت درمانی آنها به دفترچه بیمه ای نیز تا آخر اردیبهشت تعیین شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر خدیجه ابراهیم خانی  افزود: رسالت بیمه سلامت از اول آبان سال 96 پوشش بیمه همگانی رایگان افراد بی بضاعت بود و به رغم نبود آزمون وسع، سازمان بیمه سلامت متعهد شد تا مددجویان کمیته امداد و بهزیستی را تحت پوشش قرار دهد.

وی اظهار داشت: روزهای پایانی سال گذشته و طبق تفاهم نامه منعقده با کمیته امداد این استان موضوع پوشش درمان مددجویان این نهاد به سازمان بیمه سلامت منتقل شد.
این مسئول ادامه داد: پیش از این، مددجویان کمیته امداد با کارت درمان برای دریافت خدمات مورد نیاز به پزشکان طرف قرارداد مراجعه می کردند که از این پس این افراد از طریق بیمه سلامت دفترچه بیمه ای دریافت می کنند.
وی اضافه کرد: بر این اساس در سطح کشور یک میلیون نفر جمعیت بیمه شده کمیته امداد هستند و در این میان سهمیه هر کدام از استان ها مشخص شده که کارهای مربوطه انجام می شود.
ابراهیم خانی افزود: بر این مبنا، مددجوی جدید با دریافت معرفی نامه از طریق کمیته امداد به بیمه سلامت مراجعه کرده و سپس از طریق دفاتر پیشخوان دفترچه بیمه ای دریافت می کنند.
وی ادامه داد: کانال 1666 سازمان بیمه سلامت، یکی از راه های ارتباطی مردمی با سازمان بیمه سلامت است که در راستای تکریم ارباب رجوع سال گذشته افتتاح شد.
مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان ادامه داد: نسخه نویسی الکترونیکی نیز اسفند سال گذشته به صورت نمونه از شهرستان خرمدره آغاز شد که با اجرای کامل آن دفترچه کاغذی بطور کامل حذف می شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات این اداره کل ارتقای دانش بیمه شدگان از قبیل قوانین، ضوابط و دستورالعمل هاست که این مهم را در دستور کار خود قرار داده است.
در زمان حاضر بیش از 50 درصد جمعیت استان زنجان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.
25 دفتر پیشخوان طرف قرارداد اداره کل بیمه همگانی سلامت در استان زنجان فعال است که از این تعداد 9 دفتر در شهر زنجان و بقیه در دیگر شهرهای استان خدمات ارائه می کنند.
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ۱۴:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید