اخبار

زنجان جزواستان های با کمترین نرخ بیکاری است

زنجان جزواستان های با کمترین نرخ بیکاری است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: برپایه آمارهای اعلامم شده، این استان پس از سمنان، در کنار مرکزی و همدان جزو استانهای دارای کمترین نرخ بیکاری قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی افزود: بر اساس گزارش منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران با افزایش نرخ مشارکت اقتصادی زنجان در سال 97 نسبت به سال 96 از 41.4 درصد به 42.6 درصد ، نرخ بیکاری در این استان با کاهش 1.8 درصدی از 10.3 درصد به 8.5 درصد رسید.
وی فعالیت مستمرکارگروه اشتغال استان، همگرایی و هم افزایی دستگاههای استانی، ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، شورای برنامه ریزی وتوسعه و سایر کارگروههای زیر مجموعه تولید و اشتغال را از عوامل زمینه ساز کنترل و کاهش نرخ بیکاری در سال 97 عنوان کرد و اظهار داشت: انتظار این است همکاری و هم افزایی به وجود آمده بین ارگان های مرتبط با تولید و اشتغال در سال جاری در جهت تحقق شعار سال، بیش از پیش تقویت شود.
دبیر کارگروه اشتغال استان توجه به کارآفرینی و خلق فرصت های نوین شغلی، الزام مجریان طرح های اقتصادی به ارائه پیوست اشتغال و نیز صیانت از اشتغال موجود را به عنوان رویکردهای محوری کار کارگروه اشتغال استان در سال جاری ذکر کرد و افزود: پرداخت تسهیلات تلفیقی از محل تبصره 18 قانون بودجه، تسهیلات قرض الحسنه به گروههای تحت پوشش نهادهای حمایتی و پرداخت مانده اعتبارات اشتغال روستایی در کنار برنامه هایی همچون طرح کارورزی، طرح مشوق بیمه ای و طرح آموزش در محیط کار واقعی جز اقداماتی است که در سال جاری نیز ادامه خواهد یافت.
گفتنی است سهم یک هزار و 400 میلیارد تومانی زنجان از محل تبصره 18 بودجه، زمینه و شرایطی را مهیا کرده است تا در نتیجه تزریق آن به فعالیت های تولیدی، بر اساس برآوردها 36 هزار فرصت شغلی در این استان تثبیت و ایجاد شود.     

۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید