اخبار

تشکل زنان تعاونگر در استان زنجان تشکیل شود

تشکل زنان تعاونگر در استان زنجان تشکیل شود
معاون تعاون اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه بخش تعاون به هر میزان دارای تشکل باشد قدرتش بیشتر خواهد بود، گفت: پیشنهاد می کنم تشکل زنان تعاونگران استان زنجان تشکیل شود. با ایجاد وحدت و همدلی می توان بخش تعاون را توسعه داد.
علی پاکمنش در نشست دورهمی تعاونگران زنجان با محوریت ایجاد باشگاه تعاونگران استان زنجان، با بیان اینکه تعاون بخشی بزرگی است اما دیده نمی شود، اظهار کرد: باید آسیب شناسی شود که چرا با این میزان خدمات حوزه تعاون، فعالان این حوزه به خوبی در سطح جامعه دیده نشده اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه تعاونگران باید خود را باور داشته باشند، خاطرنشان کرد: در استان ظرفیت های خوبی در حوزه تعاون داریم. در بخش مسکن، برای توسعه شهر زنجان تعاونی های مسکن خدمات زیادی ارائه داده اند و این بر کسی پوشیده نیست. اما متاسفانه نیمه خالی لیوان دیده می شود.

وی با بیان اینکه حمایت از بخش تعاون باید تقویت شود، اظهار کرد: با حمایت از حوزه تعاون می توان اقدامات بزرگی انجام داد و این حمایت ها نیز صرفا مادی نیست. تعاونی های مسکن در برهه ای دچار ذخم شدند اما درمان نشدند و امروز این مشکلات  تبدیل به بیماری جدی شده است. برطرف کردن مشکلات تعاونی های مسکن دشوار نیست و باید اقدام جمعی برای آن صورت گیرد.

معاون تعاون اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان تاکید کرد: از مسئولان استانی تقاضا داریم برای برطرف کردن مشکلات حوزه تعاونی کمک و مساعدت های لازم را انجام دهند. مردم باید به این باور برسند بخش تعاون مطمئن ترین راه سرمایه گذاری اقتصادی است. این باور را باید تعاونگران ایجاد کنند. مردم احساس نیاز به حوزه تعاون کنند و ما باید آن را ایجاد کنیم.

وی با بیام اینکه در سال جاری در انتخاب تعاون گران برتر موضوع دوره های آموزشی تعریف شده است، یادآور شد:  ثبت نام  چهارده امین دوره جشنواره تعاونی ها برتر کشور از اواخر اردیبهشت آغاز می شود.

پاکمنش با تاکید بر اهمیت بازاریابی، آموزش و صادرات در بین تعاونی ها استان و تقویت در آن، اظهار کرد: سال گذشته نخستین تعاونی مدیریت صادرات کشور در استان زنجان ثبت و تشکیل شد. فرصت خوبی است. هر تولیدکننده ای نمی تواند صادرکننده خوبی باشد. دنبال تعاونی های موفق در حوزه صادرات هستیم.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید