اخبار

همزمان با هفته مشاغل:

دانش آموزان و دانشجویان از مراکز فنی و حرفه ای بازدید می کنند

دانش آموزان و دانشجویان از مراکز فنی و حرفه ای بازدید می کنند
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان گفت: همزمان با هفته مشاغل دانش آموزان و دانشجویان از مراکز فنی و حرفه ای استان بازدید و از نزدیک در جریان رشته های مهارتی قرار می گیرند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری شبستان، محمدرضا انصاری  اظهار کرد: 14 مرکز آموزشی فنی وحرفه ای  و بیش از 130 آموزشگاه های آزاد مجهز به تجهیزات کارگاهی و آموزشی و مربیان توانمند و با تجربه در استان زنجان فعالیت می کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان به طرح بازدید دانش آموزی و دانشجویی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای اشاره کرد و گفت: ضرورت اجتماعی کردن مفهوم مهارت آموزی و ترویج گفتگوی ملی مهارت با هدف آشنا کردن دانش آموزان و دانشجویان با مهارت آموزی، کار و کارآفرینی از اهداف این طرح است.

این مقام مسئول با اشاره به امکانات و ظرفیت های سخت افزاری و نرم افزاری قابل توجه در مراکز آموزش فنی و حرفه ای و ضرورت معرفی آنها به جامعه، تصریح کرد: زیرساخت خوب  طرح ملی ایران مهارت یکی از برنامه جدید و خوب در جهت آشنایی دانش آموزان از ابتدا با مشاغل است.

 وی با یادآوری اینکه فراگیر کردن هرچه بیشتر آموزش های مهارتی بین دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی و همچنین ترویج و نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی لازمه اشتغالزایی در جامعه است، ادامه داد: اجرای این برنامه اثرگذاری مطلوبی را در توسعه و ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی و شناساندن آموزش‌های مهارتی برای اقشار مختلف جامعه به همراه خواهد داشت .

 

۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید