اخبار

فعالیت 42 گروه همیار برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی

فعالیت 42 گروه همیار برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی
مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: 42 گروه همیار و 9 پایگاه در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در قالب آگاه‌سازی و آموزش مهارت‌های زندگی فعالیت دارند.

محمد محمدی قیداری  اظهار کرد: همزمان با هفته سلامت برنامه‌های مختلفی در حال اجراست که بهزیستی استان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه برنامه‌های هفته سلامت با عنوان «مراقبت‌های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت» در حال اجرا است، اضافه کرد: در همین راستا بهزیستی استان زنجان نیز بنا به وظایفی که دارد، مباحثی از جمله غربالگری ژنتیک، بینایی سنجی و شنوایی سنجی و برنامه‌های توانبخشی را در دست اجرا دارد.

وی با اشاره به اینکه بهزیستی در جلوگیری از این معلولیت‌ها با اجرای برنامه‌های پیشگیرانه فعالیت دارد، افزود: در همین زمینه برنامه‌های پیشگیرانه همچون غربالگری ناشنوایی، آمبلیوپی یا تنبلی چشم و پیشگیری از معلولیت‌های ناشی از بیماری‌های ژنتیکی اقدامات موثری انجام شده است.

محمدی از برگزاری کلاس‌های آموزشی برای گروه هدف به منظور جلوگیری از معلولیت‌‎های ذهنی و جسمی خبر داد و بیان کرد: در حال حاضر مباحث مربوط به امر پیشگیری از معلولیت در 36 مرکز در سطح استان در حال انجام است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان از بهره‌مندی یک هزار و 580 نفر از خدمات مشاوره ژنتیک نیز خبر داد و گفت: همچنین طی یک سال گذشته 47 هزار و 524 کودک در سطح اولیه معاینه شده و یک هزار و 169کودک در سطح دوم و توسط اپتومتریست معاینه شدند.

وی با بیان اینکه در این مدت در راستای اجرای برنامه‌های پیشگیری اجتماع محور از اعتیاد، برای 469 هزار و 986 نفر اجرایی شد، اضافه کرد: همچنین 2 هزار و 461 نفر نیز در 25 مرکز ترک اعتیاد خدمات درمانی مربوط را دریافت کردند.

محمدی قیداری ادامه داد: بر همین اساس در دو مرکز کاهش آسیب استان 368 نفر از معتادان از خدمات کاهش آسیب استفاده کردند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: در حال حاضر نیز 42 گروه همیار و 9 پایگاه در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در قالب آگاه‌سازی و آموزش مهارت‌های زندگی به خانواده‌ها، جوانان و زوج‌های جوان در محلات و پایگاه‌های سلامت اجتماعی به منظور سلامت اجتماعی فعالیت دارند.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید