اخبار

نگاه جوانان به اشتغال باید کارآفرینی باشد

نگاه جوانان به اشتغال باید کارآفرینی باشد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: نگاه جوان امروز به اشتغال نباید صرفا اداری باشد بلکه به کارآفرینی نیز باید توجه شود.
 

 خدا بخش مرادی نافچی در نشست هم‌اندیشی با نخبگان جوان و فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی این شهرستان از پارک علم و فناوری به عنوان یک فرصت برای جوانان کارآفرین و صاحب ایده نام برد و افزود: جوانان مستعد می توانند با این مجموعه در ارتباط بوده و ایده‌های خود را به پول تبدیل کنند.
این مسئول با اشاره به نقش تاثیرگذار جوانان در آینده کشور افزود: اگر جامعه و کشوری جوانان بالنده و فرهیخته نداشته باشد به یقین آینده‌ای روشن نخواهد داشت.
وی با اشاره به موضوعات طرح شده از سوی جوانان در زمینه اشتغال ورزشکاران اظهار داشت: در نظام اداری ما استخدام نیرو به هر شکلی از طریق آزمون استخدامی امکانپذیر که این امر یکی از موانع اشتغال ورزشکاران است هر چند ما علاقه‌مند به ورود جوانان ورزشکار و با اخلاق به سیستم اداری هستیم زیرا اثرگذاری مثبتی خواهند داشت.
مرادی با بیان اینکه طبق قانون جوانی که استخدام نباشد نمی ‌توان به عنوان مدیر منصوب کرد، گفت: مدیریت ارشد استان رویکرد ارتقای جوانان در نظام اداری را در دستور کار دارد.
وی با بیان اینکه رویکرد انتصابات در استان زنجان توجه به جوانان است، ادامه داد: این امر در حوزه بانوان نیز صدق می‌کند تا جایی که تعداد بانوانی که به عنوان مشاور، مدیرکل، معاون مدیرکل و یا بخشدار انتخاب شده‌اند شمارشان افزایش یافته است است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان خاطرنشان کرد: برای اولین بار در استان انتخاب مشاوران جوان استاندار به خود جوانان واگذار شده است، مشاوری انتخاب خواهد شد که صاحب ایده باشد و ایده خود را مکتوب کرده و ارائه دهد.
مرادی اضافه کرد: تک تک جوانان موفق تابلوی معرفی خرمدره هستند؛ جوانی که در مقیاس ملی، استانی و بین المللی توانسته افتخارآفرینی کند، الگویی برای سایر جوانان و معرف شهر خود است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با تاکید بر معرفی جوانان موفق، یادآور شد: معرفی جوانان انگیزه آنان را افزایش می‌دهد و هم زمینه الگوگیری سایر جوانان را فراهم می‌کند.
مرادی نافچی اظهار داشت انتقاد خوب است و یک جوان باید منتقد باشد، باید مراقب باشیم مرز بین انتقاد و تخریب را اشتباه نگیریم زیرا انتقادی منصفانه، مشفقانه و منصفانه است که در کنار آن راهکار عملیاتی نیز برای حل مشکل ارائه شود.
وی با تاکید بر اینکه پویا و با نشاط کردن احزاب در چارچوب قانون از برنامه‌های استان است، گفت: هدایت‌گری احزاب در چارچوب قانون، حمایت از فعالیت احزاب و بستر سازی برای پویایی و نشاط آنها از اولویت‌های کاری در استان است که در همین راستا جلسات متعددی با احزاب شناسنامه‌ دار استان برگزار شده است.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید