اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان خبر داد:

در سال ۹۷ حوادث ناشی از کار در استان زنجان کاهش داشته است

در سال ۹۷ حوادث ناشی از کار در استان زنجان کاهش داشته است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اظهارداشت: در سال ۹۷ حوادث ناشی از کار در استان زنجان ۳۶ درصد کاهش داشته است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمد رضا یوسفی در همایش ایمنی و بهداشت کار ویژه جامعه کاروتلاش به مناسبت هشتم اردیبهشت ماه روز جهانی ایمنی و بهداشت گفت:  در راستای  نهادینه کردن فرهنگ ایمنی و حفظ و صیانت از نیروی کار به عنوان بزرگترین سرمایه ی واحدهای تولیدی، تلاشی مضاعف خواهیم نمود.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: امسال روز جهانی ایمنی و بهداشت با شعار آینده کاری ایمن و سالم نامگذاری شده است و نیروی کار بزرگترین سرمایه واحدهای تولیدی هستند.

وی با بیان اینکه پیشگیری از حوادث ناشی از کار باید در الویت همه واحدهای تولیدی باشد ، تصریح کرد: عوامل زیان آور کار شامل عوامل فیزیکی ، شیمیایی ، بیولوژیکی و عوامل روحی و روانی است و آموزش نقش کلیدی در کاهش بیماری های ناشی از کار دارد.

یوسفی ادامه داد: استرس شغلی از عوامل زیان آور محیط های کاری است و همه باید تلاش کنیم تا آن را به حداقل برسانیم.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: قراردادن وسایل حفاظت فردی در اختیار کارگران از وظایف اصلی کارفرمایان است.

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۶ ، ۲۳۶ مورد حادثه ناشی از کار به ثبت رسیده افزود : این آمار در سال ۹۷ به ۱۵۱ مورد رسیده است که کاهش ۳۶ درصدی را حکایت می کند.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید