اخبار

واگذاری واحدهای تولیدی نباید منجر به آسیب دیدن کارگران شود

واگذاری واحدهای تولیدی نباید منجر به آسیب دیدن کارگران شود
استاندار زنجان گفت: هیچ خساستی نسبت به بخش خصوصی در استان وجود ندارد اما واگذاری واحدهای تولیدی به بخش خصوصی باید به نفع کارگران تمام شود.
فتح الله حقیقی روز یکشنبه ضمن بازدید از چند واحد صنعتی استان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که در محل شرکت ملی سرب و روی ایران برگزار شد، افزود: باید تلاش کنیم رونق تولید نسبت به سال های گذشته در کشور بهتر شود و مشکلات در این زمینه کاهش پیدا کند چرا که در این صورت است که شیطنت استکبار عقیم می ماند.
وی به تاکید رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری بر تحقق رونق تولید در کشور اشاره کرد و ادامه داد: در این راستا تفویض اختیارهایی برای تقویت تولید به استانداران انجام شده است.
حقیقی به اهمیت و نقش سرمایه گذاری و بخش خصوصی در رونق تولید اشاره کرد و گفت: من حامی بخش خصوصی هستم اما اگر واگذاری ها به بخش خصوصی به ضرر کارگران باشد در این شرایط برای دفاع از کارگران حتی دست به اقدام قانونی هم می زنیم.
استاندار زنجان گفت: نباید شرایط طوری باشد که به یک مجموعه تولیدی و کارگران آن استرس و اضطراب وارد شود.
وی به ضرورت امید آفرینی تاکید کرد و گفت: من هر چه از دستم بربیاید برای رونق واحدهای تولیدی انجام می دهم منتهی واحدها نیز برای اشتغال کارگران و تامین حقوقشان، باید اطمینان خاطر به آنان بدهند.
وی به خباثت های آمریکا برای ضربه زدن به نظام اشاره کرد و افزود: در این شرایط با تحقق رونق تولید در کنار ایجاد اشتغال باید حفظ اشتغال را نیز مدنظر داشته باشیم.
به گزارش ایرنا استاندار زنجان ضمن بازدید از شرکت های کالسیمین، ایران پالاد، پالاد هواساز، فرایند رشد و شرکت ملی سرب و روی ازنزدیک در جریان مسائل و مشکلات این واحدها قرار گرفت.
در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که در پایان بازدید از واحدهای تولیدی برگزار شد، راهکارها و تصمیماتی برای رفع مسائل و مشکلات آنها در دستور کار قرار گرفت.
۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید