اخبار

ایجاد مجتمع‌های خدماتی و رفاهی برای مددجویان زنجانی

ایجاد مجتمع‌های خدماتی و رفاهی برای مددجویان زنجانی
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان از برنامه‌ریزی این نهاد برای ایجاد مشاغل پایداری مددجویی خبر داد و گفت: امسال بحث ایجاد مجتمع‌های خدماتی و رفاهی با مالکیت انفرادی و افزایش طرح‌های نو در دستور کار کمیته امداد است.
هدایت صفری  در بازدید از طرح‌های اشتغالزایی اجرا شده توسط کمیته امداد اظهار کرد: اولویت این نهاد در سال جاری اشتغالزایی برای مددجویان است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های موجود در مناطق مختلف و توسعه مشارکت‌های مردمی در اشتغالزایی مددجویان بیان کرد: شناسایی مزیت‌های نسبی هر منطقه و ایجاد خلاقیت، نوآوری و برندسازی در بخش‌های مختلف کمیته امداد با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی باید در اولویت کاری این نهاد قرار گیرد.
وی با اشاره به چالش‌های اقتصادی که کشور با آن درگیر بوده و موجب مراجعه بیشتر افراد به کمیته امداد می‌شود، تصریح کرد: در چنین شرایطی کمیته امداد باید از ظرفیت‌های مردمی که در واقع سرمایه اجتماعی این نهاد هستند، بهره بگیرد.

صفری انجام کار جهادی و اعتماد افزایی را از اولویت‌های کاری این نهاد در جلب مشارکت‌های مردمی عنوان کرد و گفت: افزایش بسترهای مشارکت مردم با هدف چابک‌سازی فعالیت‌ها از طریق ایجاد مراکز نیکوکاری و واگذاری بخشی از امور تصدی‌گری در حوزه فقرزدایی به مردم با استفاده از ظرفیت این مراکز نیز در سال جاری در اولویت قرار خواهد گرفت.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده برای اشتغالزایی به بیش از 2 هزار نفر در سال جاری بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی که کردیم امسال اشتغالزایی کمیته امداد با نگاه نوآورانه و خلاقانه انجام و اجرایی خواهد شد.

وی به افزایش قابل توجه منابع کمیته امداد در بخش اشتغالزایی مددجویان اشاره کرد و گفت: شناسایی ظرفیت‌های موجود در مناطق مختلف و بهره‌گیری از آن در حوزه اشتغالزایی برای مددجویان به‌ویژه ایجاد مجتمع‌های خدماتی و رفاهی با مالکیت انفرادی و افزایش طرح‌های نو از جمله موضوعاتی است که توسط کمیته امداد در سال‌جاری دنبال خواهد شد.

صفری با اشاره به اینکه سال گذشته 2 هزار مددجوی کمیته امداد با خودکفایی از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند، بیان کرد: قطعا این امر با مشارکت و اعتماد متقابلی که بین مردم و کمیته امداد وجود داشت، حاصل شد.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید