اخبار

بیش از 500 مددجوی بهزیستی، صاحب شغل شدند

بیش از 500 مددجوی بهزیستی، صاحب شغل شدند
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: طی سال گذشته، 516 مددجوی بهزیستی تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی دریافت کردند.

محمد محمدی‌قیداری  با بیان این‌که میزان این تسهیلات، بیش از 850 هزار میلیارد ریال برآورد شده است، اظهار کرد: این میزان تسهیلات در راستای توانمندسازی، خودکفایی و اشتغال‌زایی مددجویان تحت پوشش این نهاد پرداخت شده است؛ در واقع تسهیلات اشتغال‌زایی در بخش‌های کشاورزی، دامداری، خدمات و مشاغل خانگی اعطا می‌شود و توسعه کارآفرینی و کسب و کارهای خرد و کوچک، گام موثری در توانمندسازی مددجویان تحت پوشش سازمان به شمار می‌رود.


این مسئول ادامه داد: با توجه به این‌که برخی افراد دارای معلولیت، امکان انطباق با شرایط اشتغال در بازار آزاد را ندارند، ثبت کارگاه‌های حرفه‌آموزی و اشتغال‌زایی برای افراد دارای معلولیت‌های خفیف تا متوسط امکان اشتغال پایدار این افراد را قوی‌تر می‌کند. در همین راستا، تخصیص یارانه به این کارگاه‌ها و تقبل بخشی از حق بیمه کارفرمایی از دیگر خدمات بهزیستی در حوزه اشتغال مددجویان است .


وی افزود: در حال حاضر، 14 مرکز روزانه برای افراد دارای معلولیت ذهنی، اعصاب و روان، جسمی و حرکتی و سالمندان فعال است که در زمینه‌هایی از جمله آموزش شغلی، خدمات توانپزشکی و کاردرمانی فعال است. علاوه بر این، کارگاه‌های حمایتی تولیدی جهت استعدادیابی و توانمندسازی افراد دارای معلولیت راه‌اندازی شده است و   مددجویان از فعالیت‌های آموزشی و توانبخشی، حرفه‌آموزی و آماده‌سازی شغلی برخوردار می‌شوند.


محمدی‌قیداری همچنین تعداد زنان سرپرست خانوار بیمه شده تحت پوشش برحسب بیمه تامین‌اجتماعی و بیمه روستایی و عشایری را 1389 نفر عنوان کرد و افزود: بهزیستی توجه ویژه‌ای به توانمندسازی گروه‌های تحت پوشش خود دارد و زنان سرپرست خانوار، معلولان، معتادان بهبود‌یافته، افراد آسیب‌دیده اجتماعی از افرادی هستند که از خدمات سازمان در حوزه اشتغال بهره‌مند می‌شوند.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید