اخبار

روز کارگر نماد نوآوری، سازندگی، توسعه و تعالی کشور است

روز کارگر نماد نوآوری، سازندگی، توسعه و تعالی کشور است
مدیرکل تعاون کاروفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه روز کارگر نماد نوآوری، سازندگی، توسعه و تعالی کشور است گفت:کارگران، ارزشمتدترین و سودمندترین گروه جامعه هستند.

  

مدیرکل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان در سی‌امین جشنواره امتنان از کارگران نمونه با اشاره به اینکه پارسال 7000 مورد بازرسی از واحدهای تولیدی و صنعتی صورت گرفته است، اظهار کرد: هفته کارگر ایام مناسبی برای ارج نهادن و تکریم کارگرانی است که پیشرفت و توسعه کشور، مرهون تلاش‌های آنان است؛ در واقع روز کارگر نماد نوآوری، سازندگی، توسعه و تعالی کشور است و کارگران، ارزشمتدترین و سودمندترین گروه جامعه هستند.

محمد رضا یوسفی  ادامه داد: در سیره اولیای الهی و آموزه‌های دین اسلام، کارگران از ارزش و جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند. چرخ عظیم جوامع بشری با دست کارگران می‌چرخد و حیات ملت‌ها، مرهون کار و کارگری است. کارگران ایران به تاسی از آموزه‌های دینی در همه صحنه‌ها، چه قبل از انقلاب، چه دوران دفاع مقدس و چه در دوران سازندگی خوش درخشیده‌اند.

 

وی با بیان اینکه جامعه کارگری 14000 شهید تقدیم انقلاب کرده است، افزود: کارگران، حماسه‌ساز و سربازان جبهه اقتصادی هستند و در برهه‌ای که با اعمال تحریم‌های ظالمانه، جامعه به مشکلات اقتصادی مبتلا شده است، مهم‌ترین راه نجات کشور در تولید داخلی است تا کالا و خدمات ایرانی رونق بگیرد.

 

یوسفی با تاکید بر اینکه در واقع اشتغال بنگاه‌های تولیدی با نیروی کار حفظ خواهد شد، تصریح کرد: مقابله اساسی با قاچاق کالا، از بین بردن موانع و گسیل تسهیلات بانکی به سمت بنگاه‌های تولیدی، اصلاح قوانین دست و پاگیر و پرهیز از بروکراسی بی‌مورد، همچنین اعمال مشوق های لازم و چینش تمهیدات برای کاهش هزینه‌های تولید زمینه را برای رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی فراهم می‌کند.

 

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه فعالیت تعاونی‌های مسکن طی سال‌های گدشته در واگذاری زمین و واحدهای مسکونی به کارگران قابل توجه بوده است، افزود: تا‌کنون 1145 قطعه زمین و بیش از 4500 واحد مسکونی توسط تعاونی‌های مسکن به کارگران واگذار شده است.

 

وی همچنین با اشاره به کاهش نرخ بیکاری در استان زنجان از 10.3 درصد به 8.5 درصد، خاطرنشان کرد: کاهش نرخ بیکاری و تثبیت اشتغال، نشان از اهتمام مدیریت عالی استان به حوزه اقتصادی و اشتغال دارد. این در حالی است که طی پارسال، کمیته ناظران فنی از 125 کمیته به 140 کمیته افزایش یافته است تا کارگران در امنیت کامل در واحدهای تولیدی به فعالیت بپردارند

 

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید