اخبار

۴۵۰۰ واحد مسکونی به کارگران زنجانی تحویل داده شد

۴۵۰۰ واحد مسکونی به کارگران زنجانی تحویل داده شد
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تاکنون ۱۰ هزار و ۱۴۵ قطعه زمین و بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی توسط تعاونی های مسکن استان به کارگران زنجانی واگذار شده است.

محمدرضا یوسفی در جشنواره امتنان کارگران نمونه استان با بیان اینکه روز کارگر تنها نماد یک قشر زحمت کش و پر تلاش نیست، اظهار داشت: کارگر نماد سازندگی، توسعه، نوآوری و تعالی کشور است و جز ارزشمندترین و سودمندترین طبقات است به طوری که در سیره اولیای الهی، ائمه اطهار و آموزه‌های دین مبین اسلام نیز کارگران از ارزش و جایگاه ویژه‌ای برخوردارند.

وی خاطر نشان کرد: چرخ عظیم جوامع بشری با دستان توانمند کارگران در حرکت است و حیاط جامعه مرهون کار و کارگر است به طوری که کارگران با برخورداری از آموزه‌های دینی در همه صحنه‌ها درخشیده‌اند و حماسه‌های بزرگی در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خلق کرده‌اند.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان این که جامعه کارگری 14 هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است، گفت: امروز ایران در جنگ اقتصادی قرار دارد و کارگران سربازان جبهه اقتصادی‌اند و با بصیرت و آگاهی نقش سرنوشت سازی در کشور دارند.

وی اظهار داشت: جامعه با تحریم‌های ظالمانه مواجه است و مبتلا به مشکلات ریز و درشت اقتصادی است و در این میان تمام کارشناسان اقتصادی راه حل نجات کشور را در تولید داخلی اعلام می‌کنند زیرا با رونق گرفتن تولید داخلی به نحوی اشتغال نیروی داخلی و سرمایه های کارگری تقویت خواهد شد.

یوسفی با بیان این که شعار امسال رونق تولید است و باید برای رسیدن به هدف چند مسئله مد نظر قرار گیرد، گفت: برای تحقق شعار باید مبارزه اساسی با قاچاق کالا انجام شود، برای رونق تولید تسهیلات بانکی گسیل شود، موانع تولید برطرف گردد واحدها تقویت شود، قوانین دست و پا گیر اصلاح شود و از بروکراسی پرهیز گردد، مشوق‌های لازم با استفاده از قوانین اجرایی اعمال شود و تمهیدات لازم برای کاهش هزینه‌های تولید و بهبود فضای امنیت کارگری که کارگران نقش اساسی در آن دارند صورت گیرد.

 وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: تاکنون 10 هزار و 145 قطعه زمین و بیش از 4 هزار و 500 واحد مسکونی توسط تعاونی‌های مسکن استان به کارگران زنجانی واگذار شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به 7 هزار بازرسی از واحدهای صنعتی و تولیدی طی سال گذشته اشاره کرد و افزود: رعایت موازین توسط کارگران باعث شده تا حوادث ناشی از کار 36 درصد کاهش یابد، علاوه بر این در سال 96 تعداد کمیته‌های فنی و بهداشت 125 مورد بود که در سال 97 به 140 کمیته افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در حوزه اشتغال فعالیت‌هایی در استان انجام شده است که سبب افزایش مشارکت اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری شده است، افزود: نرخ بیکاری در استان از 10.4 در سال 96 به 8.5 در سال 97 کاهش یافته است و اشتغال از 37.1 به 38.9 افزایش یافته است.

به گفته یوسفی افزایش مشارکت اقتصادی بانوان و ورود به بازار کار با وجود فشارهای اقتصادی سبب کاهش نرخ بیکاری بانوان نیز شده است که این امر نشان از مدیریت عالی استان و اهتمام ویژه به حوزه اشتغال و تثبیت فرصت‌های شغلی داشته است.

 

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید