اخبار

استخدام نیرو در شرکت‌های استان زنجان بومی‌سازی می شود

استخدام نیرو در شرکت‌های استان زنجان بومی‌سازی می شود
استاندار زنجان با اشاره به اینکه شرکت ایران ترانسفو طی روزهای آینده استخدام نیرو خواهد داشت، گفت: باید ۱۰۰ درصد استخدام نیروها در شرکت‌ها از جمله در شرکت ایران ترانسفو افراد بومی باشد.

فتح‌اله حقیقی درسی امین جشنواره امتنان از نخبگان کار و تولید با تبریک این روز به تمام کارگران، اظهار داشت: امسال بر حسب دستور مقام ولایت سال رونق تولید است و در گام دوم توجه بیش از پیش به جوانان است با وجود این که دشمنی آمریکا نسبت به 40 سال قبل در سال جاری به اوج خود رسیده است این امر موجب اتحاد هر چه بیشتر ایرانیان شده است.

وی با بیان اینکه سپاه در دیپلماسی منطقه و بین الملل موثر است، افزود: باید تمام شیطنت آمریکا را بشناسیم و هوشمندی در این امر برای ما یک تکلیف است که البته مردم در طی 40 سال اخیر این هوشمندی را ثابت کرده‌اند.

حقیقی خاطر نشان کرد: باید دو تکلیف مهم را به نحو مطلوب انجام دهیم، اولین امر این است که هر کس به سهم خود جامعه را آرام نگه دارد زیرا اگر جامعه آرام نباشد توسعه‌ای در آن صورت نمی‌گیرد.

وی تکلیف دوم را حفظ اشتغال موجود در جامعه عنوان کرد و اظهار داشت: در استان توانمندی‌های مناسبی از جهت اشتغال وجود دارد که یکی از این توانمندی‌ها وجود نیروی انسانی خوب است.

حقیقی با بیان این که مدیران بسیار موفق در استان حضور دارند، گفت: باید به صورت شفاف این نکته را نیز یادآور شد که مدیران نیازمند چابک‌سازی هستند.

به گفته استاندار زنجان، در راستای هماهنگی و بزاعت های به عمل آمده طی سال گذشته در استان زنجان هیچ واحد تولیدی تعطیل نشده است و از لحاظ مازاد درآمد زنجان رتبه یک کشوری را کسب کرده است.

وی همچنین به انتقال 39 دفتر تولیدی زنجان، از تهران به استان اشاره کرد و اظهار داشت: در سال جاری ترانسفور هم به استان انتقال یافته که می‌تواند 70 درصد درآمد مازاد را ایجاد کند.

حقیقی با تاکید بر این که باید تمام تلاش‌ها برای بومی سازی اشتغال باشد، خاطر نشان کرد: در روزهای پیش‌رو که شرکت ایران ترانسفو استخدام نیرو خواهد داشت باید 100 درصد نیروهای استخدام شده بومی باشند زیرا طی سال‌های گذشته افراد غیر بومی نیز در این شرکت جذب شده‌اند.

وی به اعتبار اخذ شده استان به میزان یک هزار و 400 میلیارد تومان برای حفظ و ایجاد اشتغال موجود اشاره کرد و گفت: تفویض اختیار طی سال‌های قبل به استان وجود نداشت که این امر باعث می‌شد فرضا در سفارش کالا در تمام کشور این کار را وزارت صنعت و معدن انجام دهد اما در حال حاضر به استان‌ها تفویض اختیار شده که این کار سبب ثبت سفارش در عرض 5 روز شده است که البته این امر نیز نیازمند تسهیلات است و تمام تلاش‌ها برای تامین اعتبار است.

به گفته حقیقی جلسات حوزه تولید و صنعت استان به صورت محوری است و این جلسات در کارخانه‌ها و شرکت‌های دارای مشکل دار برگزار می‌شود تا به رفع مشکلات و موانع تولید بپردازد و در این راستا نیز چندین جلسه برگزار شده طی هفته گذشته نیز جلسات در راستای حل مشکل در دو شرکت سرب و روی و کالسیمین زنجان برگزار شده است.

وی خاطر نشان کرد: تمام تلاش ما این است که قشر زحمت کش کارگر ضربه نبیند و امنیت شغلی داشته باشد و جایگاه امنیت شغلی کارگر جایگاه بسیار مهمی است.

استاندار زنجان با اعلام اینکه در حال حاضر صادرات غیر نفتی یک جهاد محسوب می‌شود، اظهار داشت: واحدهای تولیدی که طی سال‌های قبل از چرخه تولید خارج شده اند با کمک نمایندگان استان اگر امکان برگشت به چرخه دارند، وارد چرخه تولید شوند و اگر برای برگشت به چرخه تولید نیازمند جذب سرمایه گذار باشد باید بتوانیم سرمایه گذار جذب کنیم و برای رونق تولید در استان نیز میتوانیم از هم فکری تمام زنجانی‌ها در استان های دیگر کشور استفاده کنیم.

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید