اخبار

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان:

نرخ بیکاری در زنجان از ۱۰.۳ درصد به ۸.۵ درصد رسیده است

نرخ بیکاری در زنجان از ۱۰.۳ درصد به ۸.۵ درصد رسیده است
مدیرکل تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان به کاهش نرخ بیکاری در استان زنجان اشاره کرد و گفت: نرخ بیکاری در این استان از ۱۰.۳ درصد به ۸.۵ درصد رسیده است.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمدرضا یوسفی  در حاشیه سی‌امین جشنواره امتنان از کارگران نمونه در محل شرکت خطوط لوله، گفت: کارگران زحمتکشان جامعه هستند و چرخ تولید به‌دست کارگران می چرخد.

وی ادامه داد: طی سال گذشته ۷۰۰۰ مورد بازرسی از واحدهای تولیدی و صنعتی استان زنجان انجام شده است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: کارگر نماد نوآوری، سازندگی، توسعه و تعالی کشور است و کارگران، ارزشمندتر ین گروه جامعه هستند.

یوسفی بابیان اینکه اشتغال بنگاه‌های تولیدی با نیروی کار حفظ می‌شود، اظهار کرد: مقابله اساسی با قاچاق کالا، از بین بردن موانع و گسیل تسهیلات بانکی به سمت بنگاه‌های تولیدی، اصلاح قوانین دست و پاگیر برای کاهش هزینه‌های تولید زمینه برای رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به فعالیت تعاونی‌های مسکن طی سال‌های گذشته در واگذاری زمین و واحدهای مسکونی به کارگران، گفت: تاکنون ۱۱۴۵ قطعه زمین و بیش از ۴۵۰۰و احد مسکونی توسط تعاونی‌های مسکن به کارگران واگذارشده است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان به کاهش نرخ بیکاری در این استان اشاره کرد و افزود: نرخ بیکاری در استان زنجان از ۱۰.۳ درصد به ۸.۵ درصد رسیده است.

یوسفی با اشاره به کاهش ۳۶ درصدی حوادث ناشی از کار طی سال گذشته در واحدهای تولیدی و صنعتی استان زنجان، افزود: ایمنی در کار به عنوان یکی از الزامات مهم در واحدهای تولیدی استان مورد توجه است.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید