اخبار

82 درصد تسهیلات اشتغال مددجویان بهزیستی زنجان، تخصیص یافت

82 درصد تسهیلات اشتغال مددجویان بهزیستی زنجان، تخصیص یافت
معاون مشارکت های مردمی، اشتغال و موسسه های خیریه بهزیستی استان زنجان گفت: از مجموع اعتبارات اختصاص یافته برای اشتغال مددجویان این نهاد در سال گذشته، 57 میلیارد و 950میلیون ریال، معادل 82 درصد به بانکهای عامل تخصیص یافت.
نعمت ملکی  افزود: سال گذشته از محل بند ب تبصره 16قانون بودجه کشور و اعتبار ابلاغی بانک مرکزی به 12بانک این استان، مبلغ 63 میلیارد و 800 میلیون ریال برای اشتغالزایی مددجویان این نهاد اختصاص داده شد.
وی اظهار داشت: از مجموع اعتبار ابلاغی بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان این نهاد مبلغ 57 میلیارد و 950 میلیون ریال آن به بانکهای عامل تخصیص یافته است.
این مسئول ادامه داد: در این مدت 457 پرونده از بهزیستی استان برای پرداخت تسهیلات به بانک های عامل معرفی و از این تعداد برای 376 پرونده مبلغ 47 میلیارد و 637 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.
این مسئول ادامه داد: مابقی پرونده ها نیز برای دریافت تسهیلات مورد نیاز به بانکهای عامل معرفی شده است.
ملکی بیان کرد: از مجموع 12 بانک عامل متولی این امر در استان، فقط بانک صادرات 50 درصد تسهیلات مورد نیاز اشتغال مددجویان را پرداخت کرد اما تخصیص سایر بانکها 100 درصدی بوده است.
معاون مشارکت های مردمی، اشتغال و موسسه های خیریه بهزیستی استان زنجان ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون 136 نفر از مددجویان این نهاد مربوط به طرح های CBR، گروه های همیار و مراکز غیر دولتی نیز از طریق سایر منابع، شغل ایجاد شده است.
وی یادآوری کرد: در مجموع سال گذشته برای 582 نفر (331 نفر در مناطق شهری و 251 نفر روستایی) از مددجویان تحت پوشش این نهاد شغل ایجاد شده که بیش از تعهدات اعلامی بوده است.
معاون مشارکت های مردمی، اشتغال و موسسه های خیریه بهزیستی استان زنجان خاطرنشان کرد: از محل اعتبارات بهزیستی کشور و به منظور تثبیت و پایداری اشتغال های ایجادشده از طریق پرداخت سهم بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی نیز مبلغ 6 میلیارد و300 میلیون ریال برای 733 نفر پرداخت شده است.
هم اکنون 15 درصد کل جمعیت استان به عبارتی 160 هزار و 307 نفر مددجو به همراه خانواده هایشان تحت پوشش بهزیستی استان زنجان هستند.
19 درصد خانوارهای استان زنجان به تعداد 26 هزار و 840 خانوار تحت پوشش بهزیستی هستند و از این تعداد 14 هزار و 656خانوار مستمری دریافت می کنند.
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید