اخبار

فعالیت 14 مرکز آموزشی، توانبخشی و حرفه‌آموزی مددجویان بهزیستی

فعالیت 14 مرکز آموزشی، توانبخشی و حرفه‌آموزی مددجویان بهزیستی
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: با هدف پیشبرد اهداف بهزیستی در راستای فعالیت‌های آموزشی و توانبخشی، حرفه‌آموزی و آماده‌سازی شغلی و کارگاه‌های حمایتی تولیدی برای استعدادیابی و توانمندسازی افراد دارای معلولیت 14 مرکز روزانه در زنجان فعال است.

محمد محمدی قیداری  اظهار کرد: اداره کل بهزیستی استان زنجان در حمایت از گروه‌های زیرپوشش این سازمان خدمات متعددی ارائه می‌دهد که یکی از مهمترین آنها خودکفایی و اشتغالزایی جامعه هدف است که اغلب افراد جامعه هدف در این بخش زنان سرپرست خانوار، معلولان، معتادان بهبود‌یافته، افراد آسیب دیده اجتماعی هستند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه یکی از موضوعات قابل توجه بهزیستی در حمایت از جامعه هدف توسعه کسب و کارهای خرد است، اضافه کرد: در این زمینه بر اساس توانایی مددجویان در رشته‌های مختلف شغلی از جمله کشاورزی، دامداری، خدمات و مشاغل خانگی تسهیلات مرتبط به مددجویان پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سال قبل 516 مددجوی زیرپوشش بهزیستی از تسهیلات اشتغال بهره‌مند شدند، تصریح کرد: میزان اعتبار هزینه شده برای این میزان اشتغالزایی 850 هزار میلیارد ریال بود.

محمدی‌قیداری همچنین تعداد افراد بیمه شده اداره کل بهزیستی در بخش تامین اجتماعی، بیمه روستایی و عشایری را یک هزار و 389 زن سرپرست خانوار عنوان کرد و گفت: این امر نیز به منظور بهبود وضعیت اقتصادی جامعه هدف صورت گرفته و عملیاتی شده است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه بهزیستی استان علاوه بر اشتغالزایی مبحث حرفه‌آموزی جامعه هدف را نیز در دستور کار دارد، تصریح کرد: در همین زمینه از ظرفیت کارگاه‎های حرفه‌آموزی و اشتغالزایی مختص افراد دارای معلولیت‌های خفیف استفاده می‌شود.

وی تخصیص یارانه به کارگاه‌های حرفه‌آموزی و اشتغالزایی معلولان را یادآور شد و گفت: در حال حاضر با هدف پیشبرد اهداف بهزیستی در راستای فعالیت‌های آموزشی و توانبخشی، حرفه‌آموزی و آماده‌سازی شغلی و کارگاه‌های حمایتی تولیدی برای استعدادیابی و توانمند سازی افراد دارای معلولیت 14 مرکز روزانه فعال است.

محمدی‌قیداری ادامه داد: این کارگاه‌ها در زمینه‌های شغلی مختلف از جمله صنایع دستی، رایانه، خدمات توان‌پزشکی مانند فیزیوتراپی و کاردرمانی فعالیت دارد.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید