اخبار

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان:

بیمه‌شدگان، خدمات خود را به صورت غیرحضوری دریافت کنند

بیمه‌شدگان، خدمات خود را به صورت غیرحضوری دریافت کنند
مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان با اشاره به پایلوت بودن زنجان برای ارائه 65 خدمت غیرحضوری به بیمه‌شدگان گفت: همه بیمه‌شدگان، خدمات خود را به صورت غیرحضوری دریافت کنند.

مسعود علیاری  در نشست خبری، اظهار کرد: بیمه‌شدگان می‌توانند 65 خدمتی که تاکنون از کارگزاری‌ها دریافت می‌کردند، با مراجعه به سامانه https://eservices.tamin.irبه  صورت غیرحضوری دریافت کنند. این در حالی است که استان زنجان به عنوان پایلوت انتخاب شده و از بهمن‌ماه پارسال تا اردیبهشت امسال، 5000 خدمات غیرحضوری از این طریق ارایه شده است.

 

این مسئول ادامه داد: این خدمات غیرحضوری همه موارد از جمله دریافت دفترچه در محل انتخابی، دریافت سوابق و مدت زمانی که تا بازنشستگی باقی مانده است، دریافت کمک هزینه ازدواج، درخواست برای بازرسی از کارگاه، اعتراض به بازرسی از جانب کارفرما و ثبت‌نام اولیه را شامل می‌شود.

 

وی در ادامه افزود: پارسال ماهیانه 100 میلیارد تومان خدمات در حوزه تامین‌اجتماعی ارائه شد که از این میزان، ماهیانه 70 میلیارد تومان مستمری بازنشستگان، از کار افتادگی و بازماندگان بود؛ در واقع پارسال ‌در مجموع 1200 میلیارد تومان در قالب 18 خدمت ارایه شده است.

 

علیاری یادآور شد: امسال با توجه به افزایش میزان دستمزد از طریق شورای عالی کار، به حداقل دستمزد 36.5 درصد افزوده خواهد شد. همچنین رقم خواربار از 110 هزار تومان به 190 هزار تومان افزایش یافته و حق مسکن نیز از 40 هزار تومان به 100 هزار تومان رسیده است.

 

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان با اشاره با اینکه میزان افزایش دستمزد در سایر سطوح نیز 13 درصد به اضافه 261 هزار تومان تعیین شده است، تصریح کرد: سازمان تامین‌اجتماعی مطابق با همین افزایش، پیشنهاد داد و تصویب شد که حقوق اردیبهشت‌ماه مستمری‌بگیران با افزایش جدید پرداخت شود.

 

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح خدمات نوین در پنج شعبه از شعبات تامین‌اجتماعی استان زنجان، یادآور شد: در راستای اجرای این طرح، در مبادی ورودی شعبات یک نفر کارشناس، خدمات میز خدمت را ارایه می‌دهد. این شعبات چیزی به نام اتاق ندارند و همگی پشت میز هستند. در مرحله بعدی نیز مقرر است که همه همکاران، به عنوان کارشناس تامین‌اجتماعی همه روش‌های ارایه خدمت را بلد باشند و رو در رو با مراجعان صحبت کنند.

 

علیاری با تاکید بر اینکه این طرح در نهایت به تسهیل روند امور منتج می‌شود، افزود: شهروندان می‌توانند از طریق شماره تلفن 1420، شماره‌گیری ستاره 142 مربع و پیامک به 10001420 با کارشناسان تامین اجتماعی در ارتباط باشند.

 

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان در ادامه خاطرنشان کرد: تاکنون 1500 نفر از بازنشستگان به مشهد مقدس اعزام شده‌اند. پارسال نیز 1400 نفر از دانش‌آموزان از روند امور در شعبات بازدید کردند و تعداد کارگزاری‌ها در سطح استان نیز به 8 مورد افزایش یافت.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید