اخبار

رئیس بیمارستان امام حسین (ع) زنجان عنوان کرد:

ترویج زایمان طبیعی، وظیفه‌ای مهم برای کاهش عمل سزارین

ترویج زایمان طبیعی، وظیفه‌ای مهم برای کاهش عمل سزارین

عباس مرتضوی  اظهار کرد: سالانه میلیون‌ها نفر از عفونت‌ها و ناتوانایی‌هایی که به خاطر پیشگیری از مادر شدن به وجود می‌آید، رنج می‌برند و سازمان جهانی بهداشت بی‌وقفه در تلاش است تا زمینه را برای کاهش آسیب و مرگ و میر مادران باردار فراهم کند.

 

این مسئول ادامه داد: در واقع سازمان جهانی بهداشت به همراه تعداد وسیعی از دیگر شرکای بین‌المللی متعهد شده است تا مرگ و میر و امراض ناشی از زایمان مادران را کاهش داده و راه دسترسی به مراقبت‌های مامایی را در سراسر جهان تسهیل بخشد.

 

وی با تاکید بر اینکه برای کاهش آمار سزارین و ارتقای خدمات به مادران، با هدف عملیاتی کردن شاخص‌های توسعه، گام‌های اساسی برداشته‌ایم، افزود: آموزش مادران قبل از بارداری بسیار مهم  است و خوشبختانه پارسال بیش از 34 درصد از زایمان‌های انجام شده بعد از حضور مادران در کلاس‌های آموزشی بوده است.

 

مرتضوی، آمار زایمان‌های طبیعی در سال 97 را قریب به 3000 مورد عنوان و تصریح کرد: 87 درصد از این زایمان‌ها با حضور بستگان بیمار انجام شده است. این در حالی است که بیمارستان امام حسین (ع) از امکانات و تجهیزات بسیار پیشرفته برخوردار است و در حال حاضر، سه اتاق LDR در  بیمارستان امام حسین (ع) زنجان فعال است.

 

رئیس بیمارستان امام حسین (ع) زنجان خاطرنشان کرد: پارسال حدود 67 درصد از مادران بستری، زایمان در آب و زایما‌ن‌های بی‌درد را در این مرکز درمانی تامین اجتماعی تجربه کرده‌اند.

 

بیمارستان امام حسین (ع) زنجان به دلیل موفقیت چشم‌گیر در ترویج فرهنگ زایمان‌های طبیعی، کاهش سزارین و ارتقای سطح سلامت مادر و نوزاد به‌عنوان سومین بیمارستان برتر بین بیمارستان‌های تامین‌اجتماعی کشور انتخاب شده است.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید