اخبار

برنامه‌ریزی برای ایجاد 4 هزار شغل مددجویی در زنجان

برنامه‌ریزی برای ایجاد 4 هزار شغل مددجویی در زنجان
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان از برنامه‌ریزی برای ایجاد 4 هزار شغل به مددجویان زنجانی خبر داد و گفت: این مشاغل با رویکرد طرح‌های نو و خلاقانه انجام می‌شود.
هدایت صفری  اظهار کرد: در سال گذشته با همکاری بانک‌های عامل و صندوق امداد ولایت ۲ هزار و ۴۰۲ فقره وام اشتغال با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان پرداخت و برای ۲ هزار و ۸۸۲ نفر شغل ایجاد و برنامه‌ریزی شده است که امسال این میزان فرصت شغلی با رویکرد طرح‌های نو و خلاقانه با هدف توانمندسازی جامعه هدف به شرط تامین منابع به بیش از ۴ هزار نفر افزایش یابد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به برنامه‌های هدف‌گذاری شده این نهاد در بخش‌های مختلف در سال گذشته، گفت: با فعالیت مناسب مجموعه، همراهی مطلوب مسئولان استانی و شهرستانی برنامه‌های پیش‌بینی‌شده این نهاد در بخش‌های مختلف  در سال گذشته به‌ صورت کامل محقق شده است.
صفری با اشاره به اینکه یکی دیگر از عوامل مهم تحقق کامل برنامه‌های هدف‌گذاری شده کمیته امداد استان زنجان در سال گذشته افزایش نصاب مشارکت خیران در برنامه‌های اجرایی این نهاد بوده است، افزود: جمع‌آوری ۱۴میلیارد تومان زکات، اعزام ۵ هزار مددجوی زیرپوشش به اردوهای فرهنگی، زیارتی و تربیتی ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به حدود ۳ هزار و ۲۰۰ نفر از مددجویان و ارتقای میانگین سرانه ایتام و محسنین از برنامه‌های شاخص این نهاد در سال گذشته بوده است. 
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در ادامه با اشاره به نام‌گذاری سال توسط مقام معظم رهبری به «رونق تولید»، گفت: در صورت قرار دادن زمین در اختیار کمیته امداد این نهاد آمادگی دارد  مجتمع‌های خدماتی و رفاهی  در برای توسعه فعالیت‌های اشتغالزایی برای برای جامعه هدف با تأکید بر طرح‌های نو، خلاقانه و دانش‌بنیان به صورت تجمعی دایر کند.
صفری با اشاره به اینکه از راهبردهای دیگر کمیته امداد استان زنجان برای تحقق شعار سال افزایش مشارکت و حضور مردم در برنامه‌های اجرایی این نهاد است، افزود: شبکه‌سازی در بخش‌های مختلف کاری و واگذاری بخشی از امور تصدی‌گری این نهاد به مراکز نیکوکاری و مؤسسات خیریه همسو با برنامه‌ها ازرویکردهای  دیگر کمیته امداد استان زنجان در سال جدید است که باید بیشتر موردتوجه قرار گیرد
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید