اخبار

1261 خیر با بهزیستی زنجان همکاری می کنند

1261 خیر با بهزیستی زنجان همکاری می کنند
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: میزان مشارکت های نقدی و غیر نقدی مردم این استان طی سال گذشته هشت میلیارد و 200 میلیون تومان بود که تعداد خیران مشارکت کننده با این اداره کل 426 گروه به تعداد یکهزار و 261 نفر را شامل می شود.
محمد محمدی قیداری  افزود: میزان مشارکت های نقدی و غیر نقدی خیران از 2 میلیارد و 200 میلیون سال در 92 به رقم یاد شده کنونی رسیده که این موضوع از اعتماد مردمی به بهزیستی استان حکایت دارد.
وی اظهار داشت: یکی از اهداف مهم این اداره کل جلب و جذب مشارکت های مردمی برای پیشبرد برنامه های خود با هدف یاری رساندن به گروه های تحت پوشش خود است.
این مسئول ادامه داد: هم اکنون با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی وضعیت معیشتی گروه های هدف تحت پوشش بهزیستی نیز با چالش های مواجه شده است و در این میان محدودیت منابع مالی دولت نیز پاسخگوی رفع مشکلات آنان نیست.
مدیرکل بهزیستی استان زنجان ادامه داد: هم اکنون در قالب تشکل و موسسات خیریه در سطح استان مجوزهای لازم از سوی این اداره کل برای خدمات رسانی به گروه های هدف را دریافت کرده اند اما فرهنگ سازی و مشارکت ها جهت برطرف کردن مشکلات گروه های هدف اثر گذاری بهتری دارد.
وی اضافه کرد: بر این اساس این اداره کل برای مشارکت بهتر خیران در ماه مبارک رمضان برنامه های مختلفی نظیر افطاری ایتام را برگزار می کند.
محمدی افزود: یکی از طرح های دیگر این اداره طرح حامی است که خیران به کودکان در منازل تحت پوشش این اداره کل کمک هایی مالی را انجام می دهند.
وی اظهار داشت: تعداد خیران طرح حامی این اداره کل در سال گذشته 119 نفر و تعداد کودکان یتیم نیز 145 کودک را شامل می شود که در مواردی خیری سه کودک را طرح پوشش قرار داده و مبلغ کمک شده نیز 35 میلیون و 300 هزار تومان بوده است.
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید