اخبار

سامانه کارا دست 156 ابهری را گرفت

سامانه کارا دست 156 ابهری را گرفت
فرماندار شهرستان ابهر گفت: ابهری‌ها ۳۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از سامانه کارا تسهیلات دریافت کرده‌اند.

علی حیدری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به پرداخت تسهیلات از طریق سامانه کارا برای ایجاد اشتغال در شهرستان، اظهار کرد: از طریق سامانه کارا به ۱۵۶ نفر در شهرستان ابهر تسهیلات پرداخت شده است.

 

وی با بیان اینکه یکی از قابلیت‌های مهم سامانه کارا، ویژگی اشتغال روستایی است، ادامه داد: به این ترتیب لزومی ندارد کارآفرینان حتما در شهرها سکونت داشته باشند تا بتوانند از دولت وام بگیرند.

 

این ‌مسئول با اشاره به اینکه حتی افرادی که در روستاها نیز زندگی می‌کنند قادر به استفاده از خدمات دولت هستند، تصریح کرد: در همین راستا ۱۴۱ نفر از روستائیان ابهر در بخش اشتغال روستایی با اعتبار بالغ بر بیش از ۲۱ میلیارد تومان از سامانه کارا تسهیلات دریافت کرده‌اند.

 

حیدری در ادامه یادآور شد: از طریق سامانه کارا ۱۵ نفر نیز در بخش اشتغال فراگیر با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند.

 

فرماندار شهرستان ابهر با اشاره به مجموع تسهیلات پرداخت شده توسط سامانه کارا در شهرستان، ادامه داد: در مجموع ۳۳ میلیارد و ۴۰۰ تومان وام پرداختی از طریق سامانه کارا برای شهرستان ابهر بوده است.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه پرداخت تسهیلات از طریق سامانه کارا منجر به رونق تولید و رونق اشتغال در شهرستان خواهد شد، ادامه داد: دولت تدبیر و امید با در نظر گرفتن طرح‌های ویژه ایجاد اشتغال در کشور فرصت مناسبی را برای بهبود وضعیت اشتغال استان‌ها مخصوصا در نواحی روستایی ایجاد نموده است.

 

به گزارش ایسنا، سامانه کارا، بر اساس مصوبه خردادماه سال گذشته ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در راستای ابلاغیه بانک مرکزی مبنی بر ارائه تسهیلات به طرح‌های اشتغالزای ذیل برنامه اشتغال فراگیر از منابع بانک‌های عامل منتخب و نیز آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، در جهت سهولت فرایند اعطای تسهیلات در دسترس سرمایه‌گذاران و کارآفرینان قرار گرفت.

 

این سامانه از دو بخش تسهیلات اشتغال فراگیر و تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری تشکیل شده که متقاضیان هر بخش را ساماندهی می‌کند. با راه‌اندازی سامانه کارا، همه کارآفرینان و سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به فعالیت در امور روستایی کشور امکان معرفی طرح‌های خود از طریق این سامانه را به دست آورده و مراحل ثبت‌نام و دریافت وام خوداشتغالی را دنبال می‌کنند.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید