اخبار

اهلیت واگذاری متقاضیان واحدهای تولیدی جدی گرفته شود

اهلیت واگذاری متقاضیان واحدهای تولیدی جدی گرفته شود
استاندار زنجان گفت: در راستای واگذاری شرکت‌های تولیدی اهلیت هریک از متقاضیان باید مورد توجه قرار گیرد و در این زمینه از استان نیز استعلام انجام شود.

فتح‌الله حقیقی شامگاه سه‌شنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی استان زنجان اظهار کرد: استان زنجان در حوزه‌های مختلف جایگاه خوبی از نظر رتبه و عملکرد دارد.
استاندار زنجان با اشاره به کسب رتبه سوم از سوی استان زنجان در حوزه کسب و کار بیان کرد: علاوه بر این سال گذشته نه تنها واحد تعطیل نداشتیم بلکه 6 واحد تعطیل نیز به چرخه تولید بازگشتند و امسال نیز یکی از برنامه‌های استان شناسایی واحدهای راکد و بازگرداندن آنها به چرخه است.
وی با اشاره به اینکه اتفاقات خوب رخ داده در استان حاصل تلاش‌های همه مجموعه‎های مربوطه بوده است، افزود: امسال همه دستگاه‌های استان موظف شده‌اند که در پنج موضوع محوری نقشه راه داشته باشند و آن را عملیاتی کنند.
حقیقی از احصای 40 پروژه محوری در استان و تعیین نقشه راه برای اجرای آنها خبر داد و تصریح کرد: در این راستا از بضاعت همه زنجانی‌ها استفاده شده است.
استاندار زنجان با اشاره به تفویض اختیار انجام شده از سوی وزیر کشور برای ثبت کالاهای نوع دوم اضافه کرد: ما نیز در استان زنجان طی یک هفته این کار را انجام دادیم، اما چون بانک مرکزی تفویض نکرده است دوباره چرخه طولانی می‌شود.

وی با بیان اینکه واردات بدون انتقال ارز برای تأمین واردات مواد اولیه برای واحدهایی که ارز دارند نیز از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه باشد، گفت: امروز در سایه تحریم برخی از واحدهای ما می‌توانند ماشین‌آلاتی با تکنولوژی که دو یا سه سال از آن گذشته است را با معافیت گمرکی وارد کنند.

حقیقی در ادامه به مطالبات دولتی شرکت‌ها اشاره کرد و گفت: برای مثال در این بخش برای ایران ترانسفو 840 میلیارد تهاتر شد که اتفاق بزرگی بود اما برای مثال واگن‌سازی ما 120 میلیارد از راه‌آهن طلب دارد که وصول آن یک دستور ملی را می‌طلبد.

استاندار زنجان در ادامه با بیان اینکه با توجه به افزایش قیمت‌ها همه طرح‌های سرمایه‌گذاری نیاز به بازبینی جدی و تسریع در بدنه ملی دارد، افزود: امروز اختیارات بانک‌های ما بیش از 5 میلیارد نیست در صورتی که این افزایش باید صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه در راستای واگذاری شرکت‌های تولیدی اهلیت هریک از متقاضیان باید مورد توجه قرار گیرد و در این زمینه از استان نیز استعلام صورت گیرد، گفت: الان بخش اعظم کالسیمین به شخصی واگذار شده است که ما در المهدی و آلومینیوم اراک نیز همین بوده است که اگر بنده اطلاع داشتم همان شخص است قطعا جلوی این کار را می‌گرفتم اما افسوس که واگذاری قبل از بنده انجام شده است.

حقیقی همچنین به مسئله روغن نباتی جهان اشاره کرد و افزود: ما امروز روغن نباتی جهان را به زور نگهداشته‌ایم، در صورتی که اگر مدیر و یا مسؤول شرکتی مشکل دارد نباید منجر به تعطیلی کارخانه شود.

استاندار زنجان همچنین به برنامه‌ریزی انجام شده برای تحقق رونق تولید و تشکیل ستادی در این حوزه خبر داد و بیان کرد: در این زمینه بازدیدهای مستمر از واحدهای تولیدی انجام و حتی تا جایگاه ملی نیز پیگیری لازم صورت می‌گیرد.

۲ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید