اخبار

معاون وزیر کشور در زنجان اعلام کرد

کاهش بیکاری در 15 استان کشور

کاهش بیکاری در 15 استان کشور
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور گفت: پارسال نرخ بیکاری در 15 استان کاهش و در 15 استان افزایش یافته است.

بابک دین‌پرست در جلسه استاد قتصاد مقاومتی استان زنجان، اظهار کرد: طرح رونق تولید و بازسازی و نوسازی یکی از موضوعاتی است که دولت با 30 هزار میلیارد تومان آن را آغاز کرده و در این راستا 37 هزار واحد تولیدی 25 هزار میلیارد تومان جذب کردند. در استان زنجان نیز 2328 طرح با مبلغ 1353 میلیارد تومان در استان زنجان جذب شده است.

 

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر جنگ، جنگ اقتصادی است و جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور به عنوان قرارگاه جنگ اقتصادی محسوب می‌شود. همچنین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، ستادهای جنگ است که مدیران این حوزه باید کمک شایانی به اقتصاد کشور کنند تا از گردنه‌های تحریم عبور کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه در بحث کاهش بیکاری نیز سال قبل 15 استان با کاهش و 15 استان با افزایش نرخ بیکاری مواجه بوده‌اند، گفت: استان زنجان با 8.5 درصد، 3.5 درصد نسبت به میانگین کشوری کمتر است.

 

دین‌پرست با اشاره به افزایش شاخص نرخ مشارکت اقتصادی کشور به 40.5 درصد، تصریح کرد: این امر نسبت به سال قبل‌تر از آن افزایش یافته است که البته در این بخش 11 استان با کاهش نرخ مشارکت اقتصادی مواجه و 18 استان با افزایش مواجه و وضعیت 2 استان نیز تفاوتی نکرده است.

 

وی در رابطه با واحدهای تولیدی مشکل‌دار و بحرانی، یادآور شد: در حال حاضر 79 واحد تولیدی استان زنجان با 6677 نفر زمینه اشتغال مشکل‌ دارند و 9 واحد بحرانی نیز در استان زنجان فعالیت می‌کند که باید تلاش شود مشکلات واحدهای مشکل‌دار حل شود و به حالت عادی بازگردند و واحدهای بحرانی نیز با کاهش چالش به وضعیت مشکل‌دار و سپس عادی بازگردند و این در حالی است که باید تلاش شود تا سایر واحدهای عادی مشکل‌دار نشود.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور، گفت: در ارتباط با طرح‌های روستایی و عشایری نیز بیش از 8400 میلیارد تومان مصوب و بیش از 7 میلیارد تومان پرداخت شده است و در استان زنجان نیز 165 میلیارد تومان در این زمینه پرداخت شده که شامل بیش از 70 درصد مصوب تسهیلات اختصاص یافته به استان است.

 

این مسئول با تاکید بر ضرورت تسهیل روند صدور مجوزها، اظهار کرد: نباید این روند طولانی موجب خسته شدن سرمایه‌گذار شود. فرصت 60 روزه برای صدور مجوز در استان زنجان خوب است اما باید این زمان نیز کاهش یابد و با توجه به جنگ اقتصادی که دشمن به راه انداخته است، باید نسبت به تسهیل صدور مجوز کسب و کار اقدام شود.

 

دین‌پرست با اشاره به اولویت‌های 20 گانه اقتصادی در کشور که اولویت نخست آن اقتصادی است، عنوان کرد: هفت ماموریت مشخص برای فرمانداران نیز در این اولویت‌ها تعیین شده است که عملکرد فرمانداران در این زمینه ارزیابی خواهد شد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم مشکلات اقتصادی، مشکلات امنیتی و اجتماعی ایجاد نکند و به همین منظور باید واحدهای تولیدی مشکل‌دار و راکد به چرخه تولید بازگردند.

۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید