اخبار

آغاز ثبت‌نام چهاردهمین جشنواره تعاونی‌های برتر

آغاز ثبت‌نام چهاردهمین جشنواره تعاونی‌های برتر
معاون امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از آغاز ثبت‌نام چهاردهمین جشنواره تعاونی‌های برتر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، علی پاکمنش  اظهار کرد: جشنواره تعاونی‌های برتر در راستای ترویج و توسعه فرهنگ تعاون و معرفی نظام مند و نهادینه کسب و کارهای تعاونی موفق برگزار می‌شود.

معاون امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه چهاردهمین جشنواره تعاونی‌های برتر با هدف دستیابی به توسعه و ترویج فرهنگ تعاون در جامعه، معرفی توانمندی‌های بخش تعاون به اقشار مختلف جامعه  اجرایی می‌شود، تصریح کرد: از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره ایجاد انگیزه و رقابت سالم میان اعضای خانواده بزرگ تعاون است.

وی ایجاد فضای مناسب برای انتقال دانش رسمی و بومی در تعاون و توسعه مشارکت‌های مردمی را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و گفت: معرفی الگوهای عملی موفق تعاونی برای بهره‌گیری سایر تعاونی‌ها از روش‌ها، دستورالعمل‌ها و نمونه‌های موفق از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

پاکمنش با بیان اینکه پس از اتمام مهلت ثبت نام تعاونی‌ها، داوری اولیه توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان انجام و تعاونی‌های برتر برای حضور در مرحله کشوری معرفی می‌شوند، گفت: سال قبل 33 درصد از تعاونی‌های فعال در این جشنواره حضور داشتند.

معاون امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه استان زنجان سال قبل به لحاظ ثبت نام تعاونی‌ها در این جشنواره مقام سوم را کسب کرد، افزود: امیدواریم امسال نیز شاهد مشارکت بیش از پیش تعاونی‌ها باشیم.

وی با بیان اینکه گرایش تعاونی‌های در نظر گرفته شده برای این جشنواره شامل تامین نیاز تولیدکنندگان، تامین نیاز مصرف‌کنندگان، تامین نیاز صنوف توزیعی، تامین نیاز صنوف خدماتی، مسکن، حمل و نقل، اعتبار، عمرانی، فراگیر ملی، دهیاری و دانش بنیان است؛ گفت: همچنین صنایع دستی، فرش دستباف، بنیاد تعاون و کارآفرینی، اتاق تعاون، خدماتی، سهامی عام، مرزنشینان، کشاورزی، صنعتی، معدنی و اتحادیه‌های تعاونی قادر به حضور در این جشنواره هستند.

پاکمنش تصریح کرد: ثبت‌نام از تعاونی‌های علاقه‌مند برای حضور در این جشنواره از چهارم خرداد تا 10 تیرماه خواهد بود.

معاون امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در پایان جمع تعاونی‌های استان زنجان را 4 هزار و 512 مورد اعلام کرد و گفت: از این تعداد یک هزار و 147 تعاونی فعال است.

۴ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید