اخبار

سرانه ایتام زنجان دو برابر میانگین کشوری است

سرانه ایتام زنجان دو برابر میانگین کشوری است
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان به لزوم بهره گیری از ظرفیت وفرصت های شبهای قدر و رسیدگی به امور ایتام و سبقت در خیرات تاکید کرد و گفت: سرانه ایتام در زنجان دو برابر میانگین کشوری است.

هدایت صفری  افزود: میانگین سرانه طرح اکرام ایتام  در استان  زنجان چهار میلیون و 810 هزار ریال است ، افزود : 118یتیم جدید  تحت حمایت قرار گرفته  چشم انتظار دست های مهربان حامیان، خیران نیکوکار در استان هستند تا حامی دار شوند.
وی با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان وعید سعید فطر اظهار داشت: جمع آوری زکات فطره با محوریت دبیر خانه زکات استان بر عهده کمیته امداد امام خمینی (ره) می باشد که با رویکرد مسجد محوری و فقط در حوزه معیشت نیازمندان هزینه می شود.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره)  استان زنجان خاطرنشان کرد: صدقات وزکوات جمع آوری شده هر منطقه برای نیازمندان همان محل هزینه می شود و ریالی از کمک های مردمی در  خارج از استان به لحاظ شرعی وقانونی هزینه نمی شود  و دستگاههای نظارتی بر عملکرد این نهاد مقدس نظارت دارند.

وی با اشاره به اینکه برنامه ماه مبارک رمضان اساسا انسان سازی است اضافه کرد: برنامه ماه مبارک رمضان تزکیه نفس است واسلام می خواهد انسان با روزه گرفتن اصلاح شود که اوج معنویت ماه مبارک رمضان شب های قدر بوده و در این شبها قلب ها به نورالهی منور می شود.
صفری یاد آور شد: قلبی که منور به نور الهی شود اهل صدقه ،اطعام دادن ،رسیدگی به حال همسایه  می شود و با عمق جان در حوزه خیر واحسان واردشده  ودر سبقت در خیرات تلاش می کند.

۵ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید