اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

بازرسی کار موثر، ازنشانه های ضروری دولت مترقی و اقتصاد موفق است.

بازرسی کار موثر،  ازنشانه های ضروری دولت مترقی و اقتصاد موفق است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اظهار کرد: بازرسی کار موثر و کارآمد ، یکی ازنشانه های ضروری هر دولت مترقی و اقتصاد موفق است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در جلسه هم اندیشی بازرسان کار استان زنجان به منظور بررسی مسائل و مشکلات موجود در اداره بازرسی کار به ارئه راهکارهای مناسب در این زمینه پرداخت و عنوان کرد: نظارت مستمر برای کاهش حوادث ناشی از کار ضمن رعایت اجرای صحیح قوانین و مقررات از وظایف اصلی بازرسین کار است.

 یوسفی با اشاره به این که بازرسین چه در ارتباط با کارفرما و چه کارگر نقش هدایتگر و ارتقاء دهنده دارند گفت: بازرسی کار  وظیفه و مسئولیتی سنگین است و همکاری نزدیک بین بازرسان کار، کارگران و کارفرمایان می تواند در اجرای قوانین کار و اعمال آن در کارگاه ها و بررسی مشکلات و ارائه راهکار به منظور بهبود شرایط کار و اطلاع رسانی در خصوص توجه به الزامات قانونی، محقق شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان افزود:  پیشگیری از حوادث و پیروی از آئین نامه های قانونی یک هدف نهایی در بازرسی کار می باشد و به همین منظور رسیدگی به حوادث ناشی از کار در کارگاه های مشمول و تجزیه و تحلیل عمومی و آماری این گونه موارد ضروری است.

یوسفی ادامه داد: باید بازرسی به صورت مستمر ، همراه با تذکر اشکالات و معایب و نواقص و در صورت لزوم تقاضای تعقیب متخلفان در مراجع صالح انجام می گیرد .

وی با بیان این که بازرسی کار موثر و کارآمد ازنشانه های ضروری دولت مترقی و اقتصاد موفق است افزود: در موضوع ایمنی و حوادث بازرسین کار مسئولیت دارند و تصمیماتشان باید در مجموعه تاثیرگذار باشد.

در این جلسه تهیه و ارسال بموقع گزارش حوادث و همچنین بررسی ابعاد حادثه و ارائه گزارش تکمیلی به لحاظ حساسیت موضوع توسط بازرسین کار مورد تاکید مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان بود.

 

 

 

۵ خرداد ۱۳۹۸ ۱۸:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید