اخبار

اشتغالزایی برای 582 مددجوی بهزیستی زنجان

اشتغالزایی برای 582 مددجوی بهزیستی زنجان
مدیرکل بهزیستی استان زنجان از اشتغالزایی برای 582 نفر خبر داد و گفت: از این تعداد 251 نفر ساکن روستا و 331 نفر مددجویان شهری هستند.

محمد محمدی قیداری  اظهار کرد: اداره کل بهزیستی استان زنجان یکی از اولویت‌های خود در حمایت از جامعه هدف را پرداخت تسهیلات از طریق اشتغالزایی قرار داده است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان از ایجاد تسهیلات ویژه برای کارفرمایان در به کارگیری افراد زیرپوشش  بهزیستی و ارائه بسته‌های تشویقی در این زمینه خبر داد و گفت: البته بهزیستی با تأمین بخش عمده ‌اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 300 میلیون ریال به 685 نفر بیمه خویش‌فرمایی و برای 48 نفر نیز تسهیلات بیمه کارفرمایی پرداخت کرده است.

وی به اشتغالزایی برای 582 نفر اشاره کرد و گفت: از این تعداد 251 نفر ساکن روستا و 331 نفر مددجویان شهری هستند.

محمدی قیداری از پرداخت تسهیلات بانکی به 376 نفر از طریق بند «ب» تبصره 16 قانون بودجه خبر داد و افزود: 206 نفر نیز از طریق cbr، گروه‌های همیار، مراکز غیر دولتی، پرداخت مشوق‌های بیمه‌ای، تسهیلات بلاعوض صاحب شغل شدند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به تشویق کارفرمایان با اختصاص بیمه کارفرمایی برای جذب و ایجاد اشتغال مددجویان گفت: آماده‌سازی شغلی فرآیندی است که طی آن افراد جامعه هدف سازمان متناسب با توانایی‌ها، علائق، ظرفیت‌ها و با در نظر داشتن منابع موجود، آموزش‌های مختلف از جمله فنی و حرفه‌ای، مهارت‌های کسب و کار، مهارت‌های زندگی را دریافت و برای استفاده از فرصت‌های شغلی به کار می‌بندند.

وی با تأکید بر اینکه طرح‌های معرفی شده به بانک‌های عامل باید از توجیه اقتصادی و فنی لازم برخوردار باشند، تصریح کرد: مددجویان باید با مراجعه به بانک‌های عامل و ارائه ضامن معتبر نسبت به دریافت تسهیلات و بیمه کارفرمایی مراحل آماده‌سازی شغلی را طی کنند.

۸ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید