اخبار

۱۴۱۸۹ کارگاه صنعتی و تولیدی در استان زنجان فعال است

۱۴۱۸۹ کارگاه صنعتی و تولیدی در استان زنجان فعال است
مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: تعداد کارگاه های فعال در این استان سال ۹۰ به ۱۰ هزار ۹۶۵ واحد و در سال ۹۶ نیز به ۱۳ هزار و ۷۲۱ واحد می رسید که این رقم تا پایان سال گذشته به ۱۴ هزار و ۱۸۹ واحد رسیده است.

مسعود علیاری با بیان این خبر افزود: یکی از اقدامات مهم این اداره، بازرسی هوشمند از کارگاه های فعال استان است که تمامی این واحدها تحت پوشش قرار دارند.
وی اظهار داشت: تمامی کارگاه‌ها بصورت هوشمند و به وسیله جی پی‌ اس و نرم‌افزاری که از طریق تبلت در اختیار بازرسان سازمان تأمین اجتماعی قرار داده می‌شود، مورد بازرسی قرار می‌گیرند که یکی از مزایای این برنامه پایش لیست بیمه‌ای کارگران مشغول به کار است.

علیاری ادامه داد: این طرح با تاکید بر ارائه خدمات نوین به افراد تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی بوده و در این ارتباط آموزش های لازم به کارکنان واحدهای مربوطه داده شده است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان زنجان ادامه داد: پس از بازرسی از کارگاه های تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی نتیجه بازرسی طی پیامکی به کارفرمایان ارسال می شود.

وی با بیان اینکه بازرسی کارگاه‌ها به صورت هوشمند به ۲ شیوه انجام می شود، گفت: مشاهده بازرس یکی از این روشها است که بر این اساس مشخصات بیمه شده در صورتی که در بازرسی های انجام شده از کارگاه‌ها اشتغال داشته باشند، ثبت می شود.

علیاری افزود: روش دیگر درخواست بازرس است که در صورتی که بیمه شده در کارگاه اشتغال دارد، اما تحت پوشش بیمه سازمان تأمین اجتماعی نیست می تواند از منوی درخواست بازرسی، اطلاع رسانی از وضعیت اشتغال خود را به بازرسان سازمان انجام دهد.

به گفته این مسئول، سال گذشته ۵۲ هزار و ۹۹۳ بارزرسی از کارگاه‌های فعال این استان انجام شده است.

این مسئول خاطر نشان کرد: برای کارگاه های بالای ۵۰ نفر با توجه به درخواست افراد، محدودیتی در بازرسی وجود ندارد. 

مدیرکل تأمین اجتماعی استان زنجان با ا شاره به اهتمام جدی این اداره کل در ارائه خدمات غیر حضوری، گفت: با کارهای انجام شده طرحی به صورت نمونه در زنجان اجرا می شود که در قالب آن مقرر شده ۶۵ نوع خدمت ارائه شده در کارگزاری ها به صورت غیر حضوری ارائه شود.

هم اکنون حدود ۵۳ درصد جمعیت استان زنجان تحت پوشش تأمین اجتماعی استان قرار دارند و ماهیانه حدود ۷۰۰ میلیارد ریال در قالب تعهدات بلند و کوتاه مدت به جامعه هدف این اداره کل پرداخت می شود.

۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید