اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

کاهش تعداد واحدهای تولیدی بحرانی استان زنجان در سال 97

کاهش تعداد واحدهای تولیدی بحرانی استان زنجان در سال 97
مدیرکل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: پایان سال ۹۷ تعداد واحدهای تولیدی بحرانی استان زنجان ۸ واحد بود که با تدابیر استاندار زنجان این تعداد به سه واحد کاهش‌یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در محل استانداری زنجان، به تعداد واحدهای مشکل‌دار در استان زنجان اشاره کرد و افزود: در استان زنجان ۷۰ واحد تولیدی مشکل‌دار شناسایی‌شده که در این واحدها ۶ هزار ۶۷۷ نفر شاغل بوده که ۵ درصد از این کار گران قرارداد دائم و مابقی ۹۵ درصد کارگران قرارداد موقت دارند.

یوسفی تأکید کرد: از ۷۰ واحد تولیدی مشکل‌دار در استان زنجان ۱۲ واحد تولیدی فعال و ۵۸ واحد تولیدی  نیمه فعال هستند.

وی به واکنش‌های کارگری اشاره کرد و گفت: در این میان ۱۶ مورد تجمع کارگری، سه مورد اعتصاب و ۶۸۷ فقره دادخواست در مراجع حل اختلاف مطرح کردند که ۳۱۴ میلیارد تومان بدهی به بانک‌های عامل و کار گران بوده است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان بابیان اینکه کمبود نقدینگی و بدهی بانکی مهم‌ترین مشکلات واحدهای صنعتی استان زنجان است، ابراز کرد: پرداخت تسهیلات و کمک در تولید مواد اولیه ازجمله اقداماتی بوده که برای مشکلات این واحدها انجام‌شده است.

یوسفی تأکید کرد: جلسات متعددی با دستگاه‌های ذی ربط و بانک‌های عامل برای حل مشکل واحدهای تولیدی در استان زنجان تشکیل‌شده است.

وی گفت: تا پایان سال ۹۷ تعداد واحدهای تولیدی بحرانی استان زنجان ۸ واحد بود که با تدابیر استاندار زنجان این تعداد به سه واحد کاهش‌یافته و از خط قرمز و حالت بحرانی خارج شدند که جای بسیار افتخار و خوشحالی است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: ۹۳ درصد از بنگاه‌های اقتصادی مشکل‌دار استان زنجان خصوصی و هفت درصد تعاونی هستند و در بخش کشاورزی واحد تولیدی مشکل‌دار و بحرانی نداریم.

۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید